OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Запитайте у батюшки

Скажіть, будь-ласка, чи відповідають діти за гріхи батьків?Юлія, 35 років 

— Шановна Юліє! 
У Біблії дійсно є вірші, у яких ідеться про те, що Бог карає дітей за гріхи батьків, а саме: Вихід 20:5 — «Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає дітей за провину батьків на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене»; те ж: Второзаконня 5:9. Вихід 34:7 — «…не очистить винного, а карає провину батьків на дітях, і на дітях дітей, і на третіх, і на четвертих поколіннях», те ж у Числах 14:18. Ісая 14:21: «Готуйте заклання синам його за беззаконня їхнього батька».
Але Второзаконня свідчить 24:16: «Батьки не повинні бути вбитими за синів, а сини не будуть убитими за батьків, кожен повинен бути покараний смертю за свій злочин». Кожен грішник відповідає за свої гріхи, але той, хто переміг свої гріхи, може розраховувати на прощення. Єзекіїль 18:21: «І несправедливий, якщо навернеться від усіх своїх гріхів, які робив, і буде виконувати всі постанови Мої й чинити право та справедливість, буде жити, не помре».
Родове прокляття діє таким чином: якщо діти й онуки живуть у гріхах батьків, то їх чекає та ж доля, що і їх батьків. Якщо ж діти обирають Божий шлях, то яким би не було страшним родове прокляття, воно втрачає свою силу над тими, хто присвятив своє життя Богові.

— Як правильно причащати трирічну дитину? Чи потрібно бути присутніми на службі до і після причащення? Дякую! Вікторія, 26 років 

— Дітей до 7 років причащають без сповіді на Літургії. Бажано прийти з дитиною на службу і матері молитися під час служби. По її завершенні, причастивши дитину, залишатися до самого кінця служби. У разі якщо дитина розплачеться, можна вийти і заспокоїти її, а потім, повернувшись до храму, продовжити молитись.

— Розкажіть, будь ласка, чи вінчають пари вдруге і як проводиться розвінчання?

— Для того, щоб зняти благословіння з церковного шлюбу, треба звернутися до правлячого архієрея. Православна церква дозволяє друге вінчання, якщо розрив шлюбу виник унаслідок поважних причин, а саме: смерті одного з подружжя, подружної зради, хвороби, що не дозволяє подальший шлюб.

На запитання відповідав
протоієрей Миколай Храпач, настоятель Свято-Покровської церкви у м. Полтаві 

Джерело: pokrova.pl.ua

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *