Ознаки раку, які не можна ігнорувати

Онкологія є однією з найтяжчих економічних та життєвих проблем сучасного суспільства. Захворюваність і смертність від раку постійно зростають у зв’язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним постарінням населення

Не обминає ця біда і Козельщинський район. На сьогоднішній день на онкологічному обліку перебуває 486 людей (приблизно один із 50 жителів). Значною проблемою є пізнє звернення за медичною допомогою (понад 40%), коли шанси на успішне лікування стрімко падають. Для чоловіків найхарактернішими є ураження легенів та шлунку, для жінок — молочних залоз і шкіри.
Тож якщо ви помітите у себе симптоми з цього списку, краще перестрахуйтеся і зайвий раз сходіть до лікаря.

 1. Родимки
  Якщо родимка змінила розмір, форму, колір або у вас з’явилися нові родимки, негайно звертайтеся до лікаря. Не відкладайте. Це поширена ознака раку.
 2. Здуття живота
  Якщо воно довго не проходить, супроводжується втратою ваги або кровотечею, обов’язково зверніться до лікаря.
 3. Кровотеча не під час місячних
  Кровотечі, які не вкладаються у ваш типовий цикл, можуть мати абсолютно різні причини. Тим не менш, потрібно провести обстеження на онкозахворювання. Якщо кровотеча з’являється після менопаузи, відразу ж бийте на сполох.
 4. Зміни на поверхні грудей
  Найчастіше ущільнення у молочних залозах — це не рак. І все-таки сходіть на огляд, якщо виявили у себе цей чи інші симптоми:
 • втягнення шкіри або складки,
 • втягнення сосків,
 • виділення з сосків,
 • почервоніння або лусочки на шкірі сосків і грудей.
 1. Кров у сечі і калі
  Якщо спостерігаєте цей симптом довше 2 днів, обов’язково зверніться до лікаря.
 2. Зміни лімфатичних вузлів
  Сходіть до лікаря, якщо збільшення лімфатичних вузлів не проходить більше 15 днів.
 3. Труднощі при ковтанні
  Нічого страшного, якщо це відбувається іноді. Але якщо це трапляється часто і супроводжується блюванням або втратою ваги, потрібно пройти обстеження на рак горла, стравоходу і шлунка.
 4. Втрата ваги
  Більшість жінок мріє, щоби зайві кілограми зникли самі. Але якщо ви не змінювали харчування і режим фізичних навантажень або роботи, втрата ваги говорить про проблеми в організмі. Особливо, якщо ви втратили більше п’яти кілограмів.
 5. Печія
  Найчастіше її викликає переїдання, надмірне вживання алкоголю або стрес. Або всі три причини разом. Змініть харчування та зачекайте один-два тижні. Якщо печія не проходить, зверніться до лікаря.
 6. Плями у роті
  Дивіться, чи не з’являються у роті й на губах жовті, сірі, білі або яскраво-червоні цятки. Особливо, якщо ви курите. Все це може сигналізувати про рак ротової порожнини. Зверніться до сімейного лікаря або стоматолога.
 7. Висока температура
  Підвищення температури тіла, яке довго не проходить і не пояснюється іншими захворюваннями, може сигналізувати про рак крові. Не відкладайте похід до лікаря.
 8. Втома
  Звичайно, вона нерідко пояснюється напругою на роботі або постійним перевантаженням. Але якщо вона довго не проходить, це вже ненормально. Зверніться до лікаря, якщо втома не зникає навіть після відпочинку або супроводжується іншими симптомами, наприклад схудненням, кашлем.
 9. Кашель
  Кашель зазвичай проходить сам по собі через 15-20 днів. Якщо він триває довше, не затягуйте з походом до лікаря. Особливо якщо ви палите або страждаєте від задухи. Якщо ви кашляєте з кров’ю, негайно звертайтеся до сімейного лікаря.
 10. Біль
  Причиною болю в організмі можуть бути різні захворювання, у тому числі рак кісток, мозку або інших органів. Коли пухлина поширилася, біль може бути безперервним. Якщо незрозумілі больові відчуття тривають більше місяця, обов’язково йдіть до лікаря.

Оберіть для себе і членів своєї родини сімейного лікаря, укладіть з ним декларацію про медичне обслуговування, двічі на рік проходьте профілактичний огляд.
Ведіть активний здоровий спосіб життя.
Цим ви значно знизите ризик захворіти на рак, цукровий діабет, інфаркт міокарда, інсульт і низку інших тяжких невиліковних хвороб.

Анатолій Барабаш,
сімейний лікар КНП «Козельщинський
Центр первинної медико-санітарної допомоги»

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *