Коли відчуваєш власну безпорадність

Щороку повторюється одна і та ж сама проблема: навесні та восени невігласи спалюють суху траву і листя, чим завдають неабиякої шкоди навколишньому середовищу, іншим людям і собі самим

Минулого вівторка, 2 жовтня, на території Пісківської сільської ради через навмисний підпал вигоріли десятки гектарів гідрологічного заказника «Буртівський», що належить до природно-заповідного фонду району. Пожежу члени Козельщинського осередку Товариства мисливців та рибалок локалізували своїми силами — власною технікою, заправленою пальним за власні кошти. Вони зупинили масштабну пожежу, яка могла знищити поля фермерської кукурудзи, створили захисну смугу, відоравши палаючу площу. Тож щиро дякую за небайдужість і вчасне реагування єгерю Владиславу Сьомкіну, голові Пісківської первинної мисливської організації Сергію Бірюкову, мисливцю Сергію Сьомкіну та Олександру Батарчуку.
Також у цей день була ліквідована пожежа у Цибівці. Один із мешканців села підпалив сухостій, а вогонь розійшовся настільки, що ледь не згоріла оселя 80-річного пенсіонера Віталія Єпифановича. Я особисто допомагав гасити пожежу літньому господареві. Віталій Єпифанович розповів поліцейським, хто скоїв підпал. Дуже сподіваюся, що поліція розбереться і цього разу винний буде покараний.
Відчуваєш власну безпорадність, коли бачиш наслідки пожеж, які через необачних та легковажних людей чомусь стають звичним явищем у нашому житті. Горять луки, лісосмуги, болота по всьому району. Та перейматися цим ніхто не поспішає. Чому мисливці мають самотужки боротися з цим лихом? Хотілося б нарешті дочекатися від громад і сільських рад якихось дій щодо порятунку навколишнього середовища від підпалів. Приміром, у центрі селища усе до ладу. А подивіться, як живуть люди у віддалених селах: дороги розбиті, бур’яни не скошені, скрізь смітники, згарища. По всьому району безкарно вирубують лісосмуги, які є нашими «зеленими легенями», вирізають живі дерева і тут же їх продають, наносячи величезну шкоду природі нашого краю.
Потрібно жорстко боротися із навмисними підпалами, обов’язково проводити роз’яснення серед населення. Якби ж і фермери ставали на захист полів від вогню, допомагали коштами або безпосередньо пально-мастильними матеріалами для виїздів на пожежі рятувальників та поліції. Адже найефективнішим способом боротьби з пожежами є їх запобігання, яке вимагає злагоджених дій з боку органів влади і місцевого самоврядування, а також відповідальності від усіх жителів нашого району. Не будьмо байдужими до довкілля, адже нам тут жити!

Андрій ПІДЛІСНИЙ,
директор Козельщинського госпрозрахункового мисливсько-рибальського підприємства

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *