Під час призовної компанії основний акцент зосереджено на ретельному вивченні особистих якостей призовників: ділових, морально-психологічних, стану здоров’я, фізичного розвитку, освітньої і спеціальної підготовки та сімейного стану.
Розподіл та призначення призовників здійснюється пропорційно з урахуванням потреби і наявності призовних ресурсів як для Збройних Сил, так і для Національної гвардії та прикордонної служби України. Призвані на строкову службу не залучаються до участі в ООС — це визначено рішенням РНБОУ 28.08.2014 р., що уведено в дію Указом Президента України №744 від 24.09.2014 р.
Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу» №2232-ХІІ від 25.03.1992 року на строкову військову службу призивали із 18 до 27 років, але нині відповідно до Указу Президента України № 22/2019 від 30.01.2019 року призивають із 20 до 27 років, а юнаки, які досягли 18-річного віку, можуть пройти службу в армії за бажанням.
Наша мета — розповісти, донести до кожного, яка вона, українська армія сьогодні. Тому наші герої – це ті хлопці, які нещодавно завершили строкову службу, а також ті, що служать нині.
Сергій Антонь, 20-річний мешканець Нової Галещини, був призваний на строкову службу у 2017 році до військової частини А3052 Національної гвардії України у Полтаві. У складі самостійних нарядів залучався до виконання завдань із охорони громадського поряду за місцем проходження служби.
Мешканець Хорішок Денис Мельник наслідував свого батька Олександра, який служив у Прикордонній службі. Юнак достроково, у 19-річному віці, за власним бажанням та згодою батьків пішов служити прикордонником. Потрапив у відділ «Великий Березневий», одним із головних завдань якого є охорона та оборона державного кордону України та здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, а також виявлення та припинення випадків незаконного їх переміщення.
А Ярослав Кумпан проходить строкову службу у військовій частині Національної гвардії України (НГУ) у Кременчуці. Основне навантаження НГУ — це формування патрульних груп для несення служби з охорони громадського порядку. Під час виконання службово-бойових завдань патрульні групи перебувають в оперативному підпорядкуванні керівника органу Національної поліції, на території якого вони несуть службу.
Саме за такими юнаками — майбутнє нашої держави, адже допоки є ті, хто готовий стояти за честь і гідність своєї країни, ми маємо ким пишатися. Тож військова служба виховує у юнаків мужність і витримку. Кожен справжній чоловік має пройти армійську службу та навчитися володіти зброєю, щоби мати змогу захистити свою країну.
Юрій КУШКО,
військовий комісар Козельщинського районного військового комісаріату
майор