Неформальне навчання для освітян організував Smart Foundation

Продуктивно провели вихідний освітяни Козельщинського району, опановуючи критичне мислення та його застосування у навчальному процесі

Ще чотири роки тому критичне мислення опинилося на другому місці серед навичок, які, за результатами дослідження, будуть потрібні людству у 2020 році. І ось цей рік уже на порозі, а необхідність критичного мислення давно, мабуть, очолила список найзатребуваніших компетентностей. Бо як інакше зберегти спокій та можливість приймати правильні рішення у буремному інформаційному просторі, повному всіляких відомостей, думок, закликів та фейків? Тож недаремно Благодійний фонд Миколи Сушка Smart Foundation, що втілює та підтримує освітні й культурні проєкти в Україні, запропонував освітянам Козельщинського району підвищити свою кваліфікацію на практичному тренінгу «Будуємо навчання за технологією розвитку критичного мислення».
Тренінг для співробітників закладів освіти відбувся 28 вересня у Полтаві і зібрав більше двадцяти небайдужих, активних і прогресивних учасниць. Усього за декілька плідних годин дорослі учениці встигли опрацювати структуру уроку у технології розвитку критичного мислення та методи інтерактивного навчання.
Окрему увагу тренерки платформи «Критичне мислення» приділили створенню запитань як основного інструмента розвитку критичного мислення. «Що ж іще можна робити вихідного сонячного дня творчим і активним освітянам, як не прокачувати навички критичного мислення, освоювати інтерактивні методи роботи і вчитися ставити запитання різного рівня?» — таке риторично-гумористичне запитання прозвучало від тренерки Тетяни Бондар, яка зауважила, що цього разу довелося працювати з «Мегагрупою», та подякувала учасникам «за позитив, гумор і надзвичайну активність».
Продовжуючи тему запитань, тренерка Вікторія Кришмарел зауважила, що життя підкидає нам їх чимало щодня, і далеко не всі вони мають прості відповіді. Як заощадити, не втрачаючи якості життя? За якого політика варто проголосувати? У який банк краще покласти гроші на депозит? Де і як знайти достойну роботу? «Щоб обрати найкраще з рішень, слід увімкнути критичне мислення – це особливо результативний спосіб», — переконані фахівці. Між тим, людина, якій притаманне критичне мислення та яка володіє певними навичками, може без зайвих зусиль не тільки знайти потрібну їй важливу інформацію, а й перевірити її достовірність, переконатися у надійності джерела. Щоб не стати об’єктом маніпулювання та дезінформації чи пропаганди, слід уважно вивчати усі наявні можливості й варіанти розвитку подій, прискіпливо оцінювати їх, перш ніж зробити власний вибір.
Люди з критичним мисленням — інтелектуально незалежні, уміють перемагати сумніви, шукати і бачити зв’язки між явищами та вчинками людей, вибудовувати судження на доказах. Здається, що в першу чергу така компетентність знадобиться на уроках математики та логіки. Але в українському науковому дискурсі є чудові приклади використання методик і застосування технології розвитку критичного мислення на уроках хімії, фізики та біології, а також історії, і навіть української мови та літератури!
Зрозуміло, що будь-які новації першими з’являються у столиці та у великих містах країни. І тим ціннішими є зусилля Благодійного фонду Миколи Сушка Smart Foundation, спрямовані на освітян та учнів сільської місцевості, які, на жаль, дуже часто позбавлені доступу до прогресивних методик та інновацій.
— Дякую, що ви допомагаєте сільським педагогам піднімати свою самооцінку, отримувати нові знання для втілення цікавих форм роботи з учнями, — сказала одна з учасниць тренінгу Ірина Сидоренко на адресу представників Smart Foundation. — Ваші конкурси надихають на нові творчі ідеї, а спілкування з колегами-однодумцями дає упевненість у виборі шляху до нової, зовсім іншої, освіти для підростаючого покоління. Переконана, що позитивні результати вашої роботи підуть освітянам нашого краю на користь. Нові знання породжують зміни особистості, дають поштовх до переоцінки цінностей, вчать бути щасливим тут і зараз.

Олена Самойленко

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *