Актуальні питання при наданні житлових субсидій

Кому необхідно подати нову заяву та декларацію для призначення житлової субсидій на опалювальний період 2019/20 рр.?

Відповідно до норм чинного законодавства для окремих категорій одержувачів субсидії розрахунок житлової субсидії на наступний термін здійснюється виключно після подання нових заяв і декларацій. Зокрема, це:

  • сім’ї, яким субсидія призначалася за рішенням комісії на фактично проживаючих зареєстрованих осіб;
  • орендарі житла та внутрішньо переміщені особи;
  • сім’ї, яким субсидія призначалася за рішенням комісії, де є особи працездатного віку, у яких відсутні доходи або дохід менший від мінімальної заробітної плати та/або ними чи за них не сплачено єдиний соціальний внесок.
    Якщо з травня поточного року зазначені категорії одержувачів субсидій не звернулися до управлінь соцзахисту, то для призначення субсидії на опалювальний період необхідно звернутися до 15 грудня (тобто не пізніше, ніж за 2 місяці з початку опалювального сезону, за винятком окремих життєвих ситуацій). У такому випадку житлова субсидія буде призначена з початку опалювального періоду, тобто з 16 жовтня.
    Звертаємо увагу. Якщо таким сім’ям уже призначено субсидію на неопалювальний період 2019 р., повторно подавати заяву не потрібно, з жовтня поточного року розмір субсидії буде розраховано автоматично.
    Отримувачам субсидій, яким субсидію було перепризначено за підсумками попереднього опалювального сезону у травні 2019 року, субсидія з жовтня 2019 року буде перерахована автоматично.

Чи необхідно зазначати відомості про чоловіка та його доходи, якщо він зареєстрований за іншою адресою, при зверненні за призначенням субсидії?
Так, є чимало сімей, у яких подружжя зареєстровано за різними адресами.
Однак згідно із законодавством при призначенні субсидії враховуються доходи не лише зареєстрованих у домогосподарстві осіб, а й членів їх сім’ї, незалежно від місця їхньої реєстрації (проживання).
Згідно з Сімейним кодексом України (стаття 3) подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.
Тому при зверненні за призначенням субсидії необхідно декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані (проживають) за іншими адресами.

Якщо у власності є транспортний засіб (автомобіль чи причеп), чи призначається житлова субсидія?
Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).
Однак житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії з урахуванням конкретних обставин, що склалися. Для цього необхідно обов’язково зазначити транспортний засіб (автомобіль чи причеп) у декларації та звернутися за призначенням субсидії для розгляду на комісії, створеній при райдержадміністрації, виконкомі сільської ради чи старостинського округу.

Л.Корнієнко,
директор Департаменту соціального
захисту населення Полтавської ОДА

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *