SONY DSC

Побережіть себе — це абсолютно безкоштовно!

У Японії з виставки-продажу ювелірних виробів украли діамант вагою 50 карат і вартістю 1,8 млн доларів. А на аукціоні в Лондоні за $ 4,7 млн. доларів продали рідкісну східну монету, викарбувану в 723 році. Китайські вчені створили магнітний рідкий метал, здатний розтягуватися і трансформуватися у тривимірному просторі. Психологи з Ричмондского університету США навчили щурів водити маленькі машинки, паркуватися і розвертатися

Саме цього дня рівно 125 років тому в Парижі французький мікробіолог Еміль Ру оголосив про створення антидифтерійної сироватки, імунізованої дифтерійним токсином коня, якою можна лікувати людей від дифтерії…
Чому я веду мову саме про дифтерію? Бо в Україні все ще існує загроза поширення цього небезпечного й підступного захворювання серед населення через велику кількість невакцинованих людей, у тому числі й дітей.
Якщо заглибитися в історію, то дізнаємося, що практично ліквідувати дифтерію як масову епідемічну хворобу дозволила імунізація, що проводилася з 1930-х років. У 70-х роках минулого століття траплялися лише поодинокі випадки захворювання на дифтерію. Але справжню епідемію дифтерії наша країна пережила у 90-ті роки — через масову відмову від вакцинацій.
— У 1994-95 роках від епідемії постраждав і Козельщинський район. Тоді, до речі, тут було своє інфекційне відділення, працювали санепідемстанція, укомплектований штат лікарів, — розповідає головний лікар Козельщинського центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Явтушенко. — Досвідченіші мої колеги згадували, що відділення в той період було перевантажене, хворих звозили масово, навіть двох лікарів із Полтави сюди направили. Дитячої смертності тоді, на щастя, не було, але померли дорослі пацієнти з Хорішок, Михайликів, Солониці (там, до речі, троє дітей лишилися без мами). Тож, як бачимо, все було дуже серйозно. Та люди забули. А це ж насправді страшно, адже у випадку захворювання зараз — куди їхати? У Горішні Плавні? Кременчук? Полтаву? На це просто може не бути часу. Ускладнення можуть настати миттєво: блокуються дихальні шляхи — і все, людина задихнулася. Зараз у лікарнях є дифтерійний анатоксин, але ж тільки у великих містах і в мізерній кількості — достатній усього для однієї людини. А що робити у разі епідемії? Тому порятунок лише один — вакцинація.
Пані Ольга запевнила, що медики роблять усе від них залежне, щоби виправити ситуацію. Протягом року сподівалися на свідомість самих пацієнтів — адже вони повинні самі прийти до своєї амбулаторії, з’ясувати необхідність щеплення проти дифтерії і вакцинуватися, якщо це потрібно. У таких сподіваннях лише втратили час, бо люди зазвичай недбало ставляться до власного здоров’я.
Протягом жовтня медики активізували профілактичну роботу. І нині вони перевіряють амбулаторні картки людей, календарі щеплень, йдуть у трудові колективи, пишуть листи керівникам. Словом, працюють на випередження… Таким чином, справу зрушили з мертвої точки. Провели вакцинацію, наприклад, на заводі будметаріалів, у навчальних і торгівельних закладах, установах. Як результат — щепленням охопили 70 відсотків дорослого населення та 76 відсотків дітей.
Цей процес триває і зараз, бо для того, щоби створити колективний імунітет, необхідно вакуцинувати 95 відсотків населення. Це єдиний наш захист, до того ж — безкоштовний.
Потурбуймося про своє здоров’я і життя, адже воно у нас одне. Усім бажаю розсудливості й мудрості у діях і думках. Залишайтеся з нами, зустрінемося наступного тижня!

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *