Натуральні добрива для квітів

Бажаєте насолоджуватися пишним цвітінням домашніх рослин якомога довше? Тоді варто подбати про своєчасне підживлення. Деякі види добрив дуже просто зробити самостійно

Чудове добриво для всіх домашніх квітів – кавова гуща. Просто змішайте кавову гущу із землею у вазоні. Завдяки такому нехитрому прийому ґрунт стане пухкішим і легшим, підвищиться кислотність, у ньому буде більше кисню. Але пам’ятайте: аж ніяк не на всі рослини підвищення кислотності ґрунту діє добре. Тому заздалегідь дізнайтеся про особливості своїх рослин.
Для підживлення домашніх квітів нерідко використовують і чайну заварку. На жаль, вона може дати не тільки позитивний, а й негативний ефект, адже заварку в ґрунті просто обожнюють чорні мушки (сциариди), так що будьте обережні з таким добривом!
Шкірку апельсинів і мандаринів необхідно подрібнити, заповнити нею приблизно третину літрової банки і залити доверху окропом. Залиште розчин на добу, потім витягніть шкірки, рідину доведіть до об’єму 1 л, додавши чисту воду. Добриво готове! Просто полийте ним квіточки.
За цією ж технологією готується рідке добриво з подрібнених бананових шкірок. Але, на відміну від цитрусових, шкірку банана ви можете підмішати і прямо у земельний субстрат. Під час пересадки домашніх квітів додайте у горщик із ґрунтом трохи заздалегідь подрібнених і висушених бананових шкірок. Згодом вони перегниють і підживлять рослини мікроелементами.
У попелі містяться калій, фосфор, магній, кальцій, залізо, цинк, фосфор, і навіть сірка. Причому калій і фосфор — у легкодоступній для рослин формі. Просто змішайте попіл із ґрунтом при пересадці рослин. А ще з нього ви можете приготувати рідке добриво: 1 ст. л. попелу розведіть у літрі води і полийте рослини.
У коктейлі з цибулиння міститься повний набір мікроелементів. Цей засіб не може довго зберігатися, тому його потрібно готувати щоразу заново. Рецепт приготування: 50 г лушпиння цибулі залийте 2 л гарячої води, доведіть відвар до кипіння і, прокип’ятивши близько 10 хвилин, дайте настоятися протягом трьох годин. Процідіть відвар і обприскайте ним рослини.
Вода з акваріума також дуже поживна, м’яка. Але використовувати її для підживлення рекомендується тільки навесні і на початку літа, коли у рослин починається активний ріст листя і пагонів. Починаючи із середини літа, цю воду для підживлення домашніх квітів краще не використовувати. Поливайте рослини акваріумною водою не частіше одного разу на місяць.
Дріжджі виділяють масу корисних речовин, які активно стимулюють ріст рослин, наприклад, фітогормони, вітаміни групи В і ауксини. Крім того, у дріжджах містяться цитокініни — гормони, які допомагають регулювати диференціацію і поділ клітин. Розчиніть 10 грамів дріжджів і 1 ст. ложку цукру в 1 літрі ледь теплої води. Якщо звичайних дріжджів під руками немає, можна скористатися і сухими, розчинивши 10 грамів сухих дріжджів і 3 ст. ложки цукру в 10 літрах води. Незалежно від того, які дріжджі ви використовували для приготування поживного розчину, перш ніж підживлювати рослини, дайте йому настоятися приблизно 2 години. Потім розчин розводять водою у співвідношенні 1:5 і поливають ним землю.

Перш, ніж використовувати добрива для домашніх квітів, запам’ятайте кілька нескладних правил:

  • не підживлюйте пересаджені у новий ґрунт рослини раніше, ніж через 2 місяці, адже у живильному ґрунті теж містяться добрива, надлишок яких призведе тільки до загибелі рослин;
  • перш ніж підживлювати рослини, пролийте ґрунт простою чистою водою, це допоможе вам не згубити їх у разі, якщо добриво виявиться концентрованим;
  • усі ослаблені або хворі рослини необхідно підживлювати дуже обережно, використовуючи для цих цілей розчин добрив у значно меншій концентрації; не потрібно вносити добрива цілорічно, домашні квіти потребують їх лише у весняно-літній період.
    Використовуючи різні добрива для домашніх квітів, намагайтеся не переборщити, адже все добре в міру, а надлишок поживних елементів порушить рівномірний розвиток ваших рослин і може спричинити їхню загибель. Саме тому підживлення повинно бути правильним і максимально збалансованим, тільки так воно зможе принести користь.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *