У Лутовинівці дослідили викиди в атмосферне повітря

30 жовтня на Лутовинівському елеваторі агрофірми «Добробут» спеціалісти Кобеляцького підрозділу лабораторних досліджень у присутності представників засобів масової інформації та місцевої громади здійснили відбір проб повітря та лабораторне дослідження на території житлової забудови, яка розташована на відстані 100 метрів (розмір санітарно-захисної зони) від елеватора

Цю ліцензовану лабораторію запросило керівництво елеватора, щоби виміряти вплив шумового навантаження та інфразвуку, наявності та концентрації хімічних і біологічних викидів у повітря околиць Лутовинівки. В рамках дослідження перевірялись концентрації у атмосферному повітрі діоксиду азоту, оксиду вуглецю та пилу, а також – рівень шуму на межі санітарно-захисної зони.
Простіше кажучи, з’ясувати, як впливає на навколишнє середовище виробнича діяльність підприємства. Захід провели на продовження розмови з місцевими мешканцями 17 жовтня та виконання вимог селян із цього питання.
У день, коли проводилися дослідження на місцевості, сушарки елеватора не працювали. Але директор ВП «Лутовинівський елеватор» ТОВ «Зерно-Агротрейд» В’ячеслав Роік розповів, що підприємство оснащене автоматизованою системою управління, обладнанням кращих світових виробників. Для сушіння зерна використовуються зерносушарки STRAHL 18000FR (Італія), 2017 року випуску.


— Це зерносушарки нового покоління, обладнані всіма шумо- і пилозахисними засобами. Очисне обладнання у нас вітчизняного виробництва, сертифіковане, є відповідні дозволи на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданий у жовтні 2018 року Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації. Ми самі зацікавлені в тому, щоб підприємство не забруднювало прилеглу територію, тому раз на квартал здійснюємо відповідні лабораторні дослідження. Та й узагалі обладнання нового покоління зараз виготовляють дуже прискіпливо з точки зору дотримання екологічних норм, воно апріорі не може забруднювати навколишнє середовище понад встановлені законодавством норми, — запевнив В’ячеслав Володимирович.
Фахівці лабораторії використовували для своєї роботи сигналізатор-аналізатор газів «Дозор-С-М», термогігрометр НТ-390 та електроаспіратор «Тайфун». «Дозор» показав результати відразу: у повітрі не виявлено ні діоксиду азоту, ні оксиду вуглецю. Проби повітря, відібрані у різних точках поза санітарно-захисною зоною, дослідили вже у лабораторних умовах. Результати досліджень були відображені в офіційних протоколах, які лабораторія надала усім, хто був присутнім на публічних замірах. Висновок: вміст забруднюючих речовин не перевищує гранично допустимих норм.
— Ми провели дослідження повітря і заміри шумового навантаження та інфразвуку у відповідь на запит громадськості, — прокоментував ситуацію керівник управління екології, охорони праці та сертифікації агрохолдингу «Астарта» Станіслав Бусійок. — Перевірили, чи відповідає стан атмосферного повітря вимогам українського законодавства (гігієнічним нормативам «Гранично допустимі концентрації  хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць» та санітарно-гігієнічним вимогам). Згідно з результатами, наведеними у протоколі дослідження повітря, перевищень допустимих норм вмісту забруднюючих речовин у атмосферному повітрі не виявлено. Рівні шуму, за протоколами досліджень, також не перевищують допустимі норми.
Таким чином, доведено, що ВП «Лутовинівський елеватор», який входить до складу агрохолдингу «Астарта-Київ», здійснює господарську діяльність без порушення вимог природоохоронного законодавства.

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *