Де взявся борг за електроенергію

«Ми з чоловіком — пенсіонери. Ще з літа у нас триває конфлікт з ПАТ «Полтаваобленерго». 31 числа кожного місяця я передаю мобільним телефоном показники, записую їх у свою абонентську книжку, сама вираховую суму, яку належить сплатити, і оплачую, як тільки отримуємо пенсію. Усе було нормально, так тривало до червня, коли до нас приїхали працівники «Полтаваобленерго»

відрізати наш будинок від енергопостачання — начебто за борги. Як виявилося, нам нарахували недоплату за 400 кВт електроенергії і стверджують, що ми 2 місяці не передавали показники! Потім, коли почали розбиратися, зрештою з’ясувалося, що нам таки нарахували заборгованість у сумі 115 гривень.
У мене дві вищих освіти, я колишній бухгалтер управління капітального будівництва, ще при пам’яті і здоровому глузді. Оплату здійснюю щомісяця регулярно, про що свідчать банківські квитанції.
Я написала дві скарги у «Полтаваобленерго», у відповідь отримала відписки.
Ніхто мені не довів, звідки взявся цей борг, лише маніпулюють цифрами. І немає можливості десь це оскаржити.

Євгенія Коваль, с. Приліпка»

Редакція звернулася за роз’ясненнями до Козельщинської філії ПАТ «Полтаваобленерго». Коментує начальник філії Микола Заїчко:
— Так, до нас дійсно зверталася зі скаргами Євгенія Іванівна, ми на кожну її скаргу надали детальні роз’яснення, підкріплені роздруківкою витягу з комп’ютерної програми, де видно всі покази лічильника, дату, коли їх передавали, нараховані суми й фактична оплата, а також число, коли вона здійснювалася.
Такі непорозуміння трапляються не з одним споживачем електроенергії; й усе через те, що деякі люди не зовсім дотримуються вимог Кодексу комерційного обліку електричної енергії. Тож принагідно нагадаю, що у побутових споживачiв покази лiчильника мають зчитуватися на 01 число календарного мiсяця, наступного за розрахунковим. Якщо споживач самостiйно передає данi про обсяги споживання електричної eнepriї за розрахунковий перiод, такi данi надаються споживачем не пiзніше 04 числа мiсяця, наступного за розрахунковим, шляхом повiдомлення по телефону чи iншими електронними засобами або через особистий кабiнет на сайтi.
Зчитанi побутовим споживачем чи отриманi в iнший день покази лiчильника вважаються вихiдними даними для визначення показiв лiчильника на перше число календарного мiсяця шляхом додавання (вiднiмання) споживання, розрахованого вiдповiдно до профiлю споживання побутового споживача, помноженого на кiлькiсть дiб мiж датою зчитування показiв та першим числом календарного мiсяця.
Середньодобове споживання визначається, виходячи з даних про покази лiчильника, зафiксованi мiж двома послiдовними зчитуваннями показів, та кiлькостi днiв мiж цими зчитуваннями.
Якщо людина не подасть покази лічильника у вказані вище строки, то постачальник розраховує споживання електричної eнepriї як середній обсяг за даними двох останнiх, фактичних послiдовно знятих показiв лiчильника.
Що стосується Євгенії Іванівни Коваль, то, дійсно, вона вносить оплату регулярно, щомісяця, проте покази лічильника не щоразу передаються саме на перше число мiсяця. Так і вийшло, що в перiод із першого червня до першого серпня минулого року виник борг у сумі 32 гривні. На перше жовтня та перше листопада передали одну й ту ж цифру показів лічильника, очевидно, помилково, сплативши при цьому за 200 кіловат. А вже на перше грудня телефоном передається реальний показ, нараховується 430 кіловат i 644,40 гривні; оплати в сумі 258 гривень за жовтень i 316,80 — за листопад не перекривають нарахованих 644,40 гривні, тому виникає борг 66,53 гривні. З урахуванням попередніх 32 гривень боргу виходить 101,60 гривні. Першого січня Євгенія Іванівна не передала покази i програма нарахувала середній показник — 242 кіловати i 328,56 гривні до оплати; фактично було сплачено 308,40 гривень, недоплата — 17,09 гривні. Усього на перше січня борг склав 115,62 гривні.
Щоб не виникало подібних непорозумінь і конфліктів, раджу всім уважно ставитися до фіксування й передачі показів ваших лічильників і періодично здійснювати звірку: стосовно показів — з філією ПАТ «Полтаваобленерго», а стосовно оплати — з товариством «Полтаваенергозбут».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *