Доки терпітимемо?

Козельщині та свідомим козельщанам знову плюнули у душу.
Минулими вихідними на улюбленому для всіх нас місці біля ставка знову добряче «повеселилися» місцеві вандали, поваливши секції паркану, що обгороджує зону відпочинку «Ювілейна»

Козельщинська селищна рада шукає свідків і обіцяє 1000 гривень винагороди тим, хто допоможе виявити зловмисників.
Соцмережі гудуть від обурення.
«Просто немає слів: невже люди настільки деградують, не розуміють, що це все робиться саме для них? Потрібно знайти цих покидьків, а якщо це ще й підлітки, то покарання повинні понести і діти, і батьки», — пише у фейсбук Маргарита Мельник.
«Якби знали, скільки людської праці вкладено… Нормальними й адекватними не назвеш», — бідкається Юлія Кравченко.
«Цікаво, що відбувається в думках отаких «людей» під час скоєння таких дій? Що я найкращий, крутий чи хоробрий? Мабуть, виходом будуть тільки встановлення камер і часті патрулювання поліції. У районі авто- і залізничного вокзалів завжди багато безпритульних та немісцевих мешканців, для яких краса селища не має ніякої цінності та значення», — стверджує Лілія Дорошенко.
«У нашому селищі це не перший випадок. Чи знайшла наша поліція хоч одного винного? А це все зробили нелюди у стані алкогольного чи наркотичного стану! Мабуть, треба створювати загін дружинників, який би чергував і ловив ось таких покидьків», — пропонує Сергій Невідомий.
«Ми нарікаємо на поліцію, пропонуючи встановлення камер. Я згодна, але чому ми такі байдужі? Не віриться, що ніхто не чув, не бачив «подвигів» цієї сволоти!» — припускає Валентина Ляшок.
«У такому випадку пропоную батькам і друзям «героїв» не покривати їх вчинок, а примусити самотужки виправити їхні 5 хвилин «бравади» перед «випадковими свідками» та жителями», — пише Віктор Романченко.
«А чому наша поліція не чергує в центрі у вечірній час? Не хочу когось образити, але лише ДАІ видно, що працює; а де ж наші дільничні, яку вони роботу проводять серед молоді?» — цілком слушно запитує Ірина Субботіна.  
«Щоб вибити три прольоти бетонного парканчика, вистачить двох хвилин. Щоб утекти з того місця — ще дві хвилини. Щоб додзвонитися на «102» через Полтаву — 15 хвилин плюс мінімум 5 хвилин на уточнення інформації від місцевих і 5 хвилин на виїзд на місце! У засаді сидіти і чекати вибитого паркану ще раз ніхто не буде. Патрулювання теж не допоможе! Все зміниться тільки тоді, коли в головах буде мозок, а не думки на кшталт: «Та ніхто не взнає, що то я, а ви не розкажете, бо будете співучасниками…», — відповідає на це Віктор Романченко.
«Самосвідомість — це добре. Але з поліції ніхто не знімав відповідальності за охорону громадського порядку та збереження майна громади. Якщо треба — то треба! Є безліч методів, як поставити варварів на місце. Але це повинно зачепити професійну «струнку» правоохоронців, — включається у дискусію Григорій Гаврилець. — У даному випадку — тільки оперативно-розшукові заходи («гласні і негласні»). Цього навчають. А профілактичні заходи з боку поліції — то це, як мінімум: дільничний з центру йде останнім, служба у справах неповнолітніх — також. Ну, і піші патрулі. Це все відомо з давніх давен, чогось нового ще не придумали».

Як бачимо, у дискусії народжується істина: прозвучали цілком прийнятні пропозиції стосовно охорони майна нашого з вами спільного дому, його краси і затишку.
Як повідомив нам начальник Козельщинського відділення поліції Володимир Зеленський, питання про встановлення якісних камер відеоспостереження уже давно обговорюється із місцевою владою, от тільки далі розмов справа не просувається. У районі набережної є лише одна відеокамера, але й та більше для залякування, а не для допомоги, оскільки у нічний час від неї мало толку. Так, у ніч, коли сталося це безчинство, зафіксовано лише певний рух силуетів у тому районі після третьої години. Розгледіти ж, що відбувалося, а тим паче, хто це скоїв, — неможливо. Але поліція працює, є підозрювані. Стосовно ж патрулювання вулиць у нічний час — для цього потрібні кадри, яких, на жаль, не вистачає, тому скрізь одночасно правоохоронці знаходитися не можуть. Тож єдиним виходом у подібних ситуаціях, упевнений очільник місцевої поліції, є встановлення відеокамер з нічним баченням.
Чи втілиться коли-небудь це на практиці? Що ще і в якому обсязі повинні зруйнувати місцеві (чи немісцеві?) «герої», щоб громадське обурення й осуд прийняло конкретну дієву форму? Слідкуємо за подіями далі.

Наш кор.
Фото з соцмереж

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *