Як нараховуються пільги для оплати житлово-комунальних послуг у листопаді

Згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця.
У листопаді споживачі здійснюють оплату житлово-комунальних послуг за жовтень. При цьому, починаючи з листопада 2019 року, квитанції за комунальні послуги будуть відображати повний розмір платежу, без урахування пільг.
Це пов’язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який почав діяти з 1 жовтня 2019 року. Пільги надаються у грошовій готівковій або безготівковій формі.
Наголошуємо, порядок розрахунку суми пільги залишається незмінним та, як і раніше, залежить від: розміру пільгової знижки (100%, 75%, 50%, 25%); кількості членів сім’ї пільговика, на яких поширюються пільги; цін/тарифів (внесків) на послуги та соціальних нормативів.
Відтепер пільга розраховується у грошовій формі органами соціального захисту населення.
Пільговикам, які до 15 жовтня подали заяву до управління соцзахисту населення на отримання пільги готівкою, виплата здійснюється у готівковій формі з початку опалювального сезону у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).
Виплата пільги у готівковій формі за жовтень розпочалася та триватиме до 25 листопада.
Наступний термін подачі заяв до 15 травня — у такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду.
Пільги у грошовій безготівковій формі призначаються без звернення пільговика.
Кошти за надані пільги у безготівковій формі (у межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» щомісячно до 18 числа наступного місяця (за жовтень — до 18 листопада), у встановленій законодавством послідовності: опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання для приготування їжі та підігріву води, вивезення побутових відходів, послуги з управління багатоквартирним будинком.
Щомісяця надавачі комунальних послуг для АТ «Ощадбанк» формуватимуть онлайн платіжку пільговика. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм пільгу.
За наявності даних про номер мобільного телефону пільговик після 18 числа (за жовтень — після 18 листопада) отримає смс-повідомлення від банку про проведені платежі: про загальний розмір пільги та суми до сплати за конкретну послугу або послуги (у разі, якщо перерахована у визначеній послідовності загальна сума пільги не покрила вартість фактично спожитих послуг). Оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання смс-повідомлення.
Наприклад:

Зразок смс-повідомленя

Зміст смс-повідомлення

Пільга 1651 грн 40 коп. — загальний розмір пільги

Водопостачання — 38,60 грн Суми за послуги,
Електропостачання — 84,00 грн які необхідно
Газопостачання — 67,53 грн пільговику
Послуга з управління сплатити
багатоквартирним будинком самостійно
(квартплата) — 86,72 грн

Розрахована у межах норм, сума пільги на оплату всіх житлово-комунальних послуг для учасника бойових дій становить — 1651,40 грн* (це загальна сума пільгової знижки у розмірі 75% за всіма видами послуг, якими користується пільговик, у межах соціальної норми).
Оскільки пільга нарахована у розмірі 1651,40 грн, а плата за опалення складає 1250 гривень, то сума за опалення буде перерахована у повному обсязі за рахунок пільги.
За гаряче водопостачання сума нарахувань складає 290 гривень — вона також буде покрита за рахунок пільги у повному обсязі.
Далі залишок коштів буде перераховано не в повному обсязі.
Якщо за холодне водопостачання нараховано 150 гривень — за рахунок пільги буде оплачено 111,40 гривень, 38,60 гривень необхідно буде доплатити самостійно пільговику.
Інші послуги — холодне водопостачання та водовідведення електропостачання, газопостачання на плиту, вивіз сміття, управління будинком пільговик оплачує самостійно.
*Звертаємо увагу, що у кожному конкретному випадку розмір суми пільг залежить від розміру пільгової знижки, визначеної законодавством, кількості членів сім’ї пільговика, на яких поширюється пільга, а також переліку послуг, якими користується пільговик та розміру опалювальної площі житла.

Наголошуємо! Пільговики зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої на підприємства-надавачі послуг або виплаченої готівкою.

Надання додаткової інформації проводиться:

  • з питань щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) — підприємствами-надавачами комунальних послуг.
  • з питань щодо перерахування банком коштів за надані пільги організаціям —надавачам комунальних послуг — АТ «Ощадбанк»: (контакт-центр 0 800 210 800);
  • з питань щодо призначення та визначення розміру пільг — управліннями соціального захисту населення, за місцем отримання пільг. Номер телефону «гарячої» лінії управління соціального захисту населення Козельщинської РДА для надання роз’яснень населенню щодо призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг: 3-13-89.
    Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується уперше, через неточності у даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року.
    У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання для уточнення інформації. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована у наступному місяці.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *