Дров’яні скандали: під виглядом розчищення продовжують нищити лісосмуги

20 листопада пашківчанин Дмитро Бурлаку, коли їхав у сусіднє село ремонтувати трактора, не мав за мету ні інспектувати, ні контролювати процес незаконної вирубки дерев у лісосмузі. Та все ж довелося зупинитися, бо проїхати повз просто не міг

— Дорогою з Пашківки на Булахи я побачив, що невідомі особи випилюють дерева у лісосмузі, — розповідає про цей випадок Дмитро Бурлаку. — Перший мій дзвінок на обласний центр «102» був десь о 10.20. Мене запевнили, що направлять це звернення на наш райвідділ і на місце події виїде наряд поліції. Виконавши свій громадянський обов’язок, я собі поїхав далі. Десь через півтори години повертаюся назад трактором, бачу, що нічого не змінилося: як пиляли, так і пиляють. Ніякої поліції немає. Я відганяю трактор в ангар, переодягаюся і їду назад. Попутно я увесь час набирав «102». Одна заява, друга, третя — нічого. Я повідомив про подію і виконуючого обов’язки пашківського старости, і Козельщинського селищного голову, але мені сказали, що у тих, хто пиляє, є дозволи, тож вони нічого не можуть удіяти. З’їздив навіть у Козельщину.

— Повертаюся назад близько 16 години, — продовжує розповідати Дмитро. — Уже на місці стоїть завантажена фура та до половини повний причіп. Зібрався народ, почав шуміти. Хлопці, які пиляли і вантажили деревину, розбіглися, на місці залишився тільки водій фури. Я знову набрав поліцію, зв’язали мене з Козельщинською черговою частиною. Поліціянти мені почали пояснювати, що там усе законно і тому подібне. Та я таки наполіг на тому, щоб наряд поліції приїхав розбиратися на місце. Дозвільні папери я не бачив, лише фото ксерокопій на телефоні. Але конкретно кому видані і що видані на випилювання дерев — я не побачив. Поки ми розбиралися, приїхала слідчо-оперативна група та особисто начальник Козельщинського відділення поліції. Уже тоді вантажівку поліціянти забрали на штрафмайданчик, узяли пояснення в усіх свідків та учасників.

Ось як прокоментував нам ці події начальник Козельщинського відділення поліції Володимир Зеленський:
— Минулої середи, дійсно, завдяки пашківським активістам та місцевим мешканцям був затриманий автомобіль із нарізаною сировиною кругляків дерев. Авто належить місцевому мешканцю. На сьогоднішній день дрова вилучено, вони знаходяться на штрафмайданчику райвідділення. Територія лісосмуг обабіч дороги між Пашківкою і Булахами, як і інші лісосмуги й дороги місцевого значення, перебувають у віданні ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Дозвільні документи, точніше їх копії, були на руках у випилювачів, але вони не були оформлені належним чином. Тому ми направили запит на пояснення у Агентство, чекаємо відповіді. Наразі ж даний факт унесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і відкрито кримінальне провадження за статтею 246 Кримінального Кодексу України («Незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, — карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого»). Слідство триває.

У травні цього року подібна ситуація, що набула розголосу, вже була зафіксована поблизу Високої Вакулівки. Тоді на місці також розбиралися поліціянти, преса й інспектор з охорони довкілля. Тому доцільним буде нагадати, що громади, себто очільники громад, фактично не мають ніякого впливу на випилювання дерев у лісосмугах поза межами населених пунктів, оскільки утримання й обслуговування доріг місцевого значення фінансується з державного бюджету.
Але згідно з договорами про надання послуг, укладеними між ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» і таємничими лісорубами чітко прописано, що робітники повинні виконувати «…видалення самосійних і порослевих кущів, чагарників, хмизу, скошування трави (сухостою), розчищення від повалених (гнилих) дерев, зрізання сухих та нахилених гілок на ділянках смуг відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення». Тобто — підчищати від гілок і сухостою, підкошувати, щоб підтримувати санітарно-захисну роль лісосмуги.
А в чому ж тоді полягає роль тотального випилювання молодих, здорових дерев? Цікаво, яку відповідь на це отримає поліція і що стане результатом даної справи.

Наталія РОМАНЧЕНКО

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *