Дарма не бійся, але стережися!

Мюнхенський торговий дім Hermann Historica виставив на аукціон особисті речі Адольфа Гітлера і Єви Браун; ціни зашкалювали: циліндр Гітлера придбали за 50 тисяч євро. У Франції оштрафували чоловіка за милостиню жебрачці: тут діє заборона на дачу милостині жебракам. У США шукають дегустатора медичного канабісу; платити обіцяють $ 3 тисячі на місяць. Перуанські археологи виявили стародавній храм води, в якому три тисячі років тому проводилися ритуали родючості. У Рівному за пів року створили унікальний сепаратор, який уміє сортувати пластик, розрізняє те, що непідвладне людині та коштує десятки тисяч доларів; його вже називають справжнім відкриттям для України

Коли переглядаєш стрічку новин, то буквально диву даєшся: поряд із якимись цікавими фактами, незвичайними новинами — скільки повідомлень про різного роду небезпеки, що чатують на нас мало не за кожним рогом!
Ось, наприклад, новинний сайт Лента.ua повідомляє, що на регіональних трасах повертаються «лихі дев’яності»: бандити зупиняють за допомогою шипів одинокі автомобілі, а потім грабують їх, погрожуючи зброєю. Всеукраїнська федерація професіоналів безпеки тут же рекомендує їздити караванами — прилаштуватися на дорозі до інших авто. Так менше шансів, що на вас нападуть.
А на просторах фейсбуку гуляє так званий «Різдвяний флешмоб обміну подарунками між незнайомими людьми». Поліція заявила з цього приводу, що це піраміда, яка являє собою загрозу для безпеки дітей, оскільки у процесі «флешмобу» видурюються персональні дані дитини, навіть її фото. Можна лишень уявити, з якою метою збирають ці дані шахраї; а тоді бачимо повідомлення про зникнення дітей. Тож поліція радить ні в якому разі не брати участь у подібних акціях.
Ви можете стати жертвою маніяка; потрапити у дорожньо-транспортну пригоду або опинитися в епіцентрі вуличної перестрілки; можете отруїтися контрафактною горілкою чи підробленими ліками; а ваша дитина — знайти у пісочниці заражений шприц чи гранату (зараз такі «іграшки» можуть валятися де завгодно і в будь-якій кількості) або бути викраденою на вулиці серед білого дня… Про все це пишуть, розповідають, попереджають фахівці; інформуємо й ми на своїх сторінках.
Проте усі факти й попередження не заважають нам щоразу потрапляти у тенета, наприклад, чергових телефонних шахраїв. Їх винахідливість вражає, адже вони щоразу змінюють свої схеми і прийоми психологічної атаки на своїх жертв. Минулі вихідні стали для мене особисто неабияким стресом і випробуванням. Я, така суперсучасна, розумна, освічена і «просунута» (не зважайте, це всього лиш іронія!), піддалася психологічному впливу шахрая (а, може, групи шахраїв), котрий відрекомендувався і назвав себе оператором ПриватБанку. Подальшу схему «мозкового штурму» в деталях описувати не буду, скажу лише, що ця афера коштувала мені, дякувати Богові, всього 400 гривень замість десятків тисяч, які, очевидно, планували «збити» з мене зловмисники. Хоч і трохи запізно, але я таки спромоглася зателефонувати своєму персональному банкірові, який допоміг перервати процес видурювання грошей і протверезив мою затуманену свідомість…
Сподіваюся, отриманий урок я засвоїла. Відтепер — ніяких розмов зі власниками незнайомих номерів, які видають себе за представників банку. Взагалі ніяких. І вам раджу. Щойно почуєте у слухавці «це оператор…», відразу ж вимикайте телефон. Тому що подальша розмова може просто загіпнотизувати, і ви зробите все, про що вас попросять.
Краще озирніться навколо: може, ви потрібні комусь із близьких? А може, є якась конкретна невідкладна справа, яку конче треба зробити? Наприклад, задайтеся запитанням, чи не забули ви передплатити «Козельщинські вісті» на наступний рік? Ні? Тоді вам край потрібно до вашого листоноші чи в поштове відділення. Так ви точно не залишитеся без теплої, дружньої компанії протягом довгих зимових чи коротких літніх вечорів. Тож усім — безпечної реальності і тверезої свідомості. Бережіть себе, своїх рідних і залишайтеся з нами. Зустрінемося через тиждень, тож до наступної п’ятниці.

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *