SONY DSC

Солониця відзначала свій День села у новому клубі

Цього року Солониця перенесла урочистості з нагоди Дня села аж на два місяці, бо дуже хотілося святкувати його в оновленому приміщенні сільського Будинку культури. Тож замість традиційного 27 вересня місцева громада відзначила своє свято аж у кінці листопада.
Але ж як відзначила!

SONY DSC

Замість передмови нагадаємо, що Солоницький СБК довгий час чекав капітального ремонту. Зносилася покрівля, за нею почали руйнуватися стіни, чим далі, тим більше. Кілька років тому Солоницька сільська рада почала рятувати свій заклад культури з капітального ремонту покрівлі, на це пішло понад 700 тисяч гривень місцевих коштів, включаючи виготовлення проєктної документації. Але повністю відновити приміщення самотужки було сільській раді не під силу, тож на допомогу прийшов надійний партнер і спонсор — Біланівський гірничозбагачувальний комбінат.

SONY DSC

Продуктивна співпраця сільської ради та підприємства триває вже п’ятий рік. Так, комбінат у рамках договору про соціальне партнерство забезпечив питною водою місцевих жителів, пробуривши протягом 2017-2018 років 360 свердловин у приватних садибах. У відповідь на звернення Солоницької сільської ради підприємство надає постійну матеріальну підтримку місцевій школі. А три роки тому придбав для сільського Будинку культури музичне обладнання. Але де було працювати цьому обладнанню, коли саме приміщення перебувало у плачевному стані?

SONY DSC

І вкотре сільська рада звернулася до свого соціального партнера. Результатом став ремонт глядацької зали, яка має тепер сучасний, пристойний вигляд.
Саме тут минулими вихідними відбулося яскраве, видовищне дійство, учасниками якого стали і старі, і малі. Потужний звук, світлові ефекти, професійна концертна програма — усе створювало відповідний святковий настрій та піднесену атмосферу. Про свою роботу протягом року звітував перед громадою сільський голова В’ячеслав Вітченко:

SONY DSC


— Нам удалося провести вуличне освітлення у Верхній і Нижній Жужманівці, зараз усуваємо останні бюрократичні перешкоди, тож сподіваюся, що на Новий рік у цих селах засяють вуличні вогні. Крім цього, ми запустили рух громадської маршрутки, яка двічі на тиждень безкоштовно підвозить дітей із навколишніх сіл у дитячий садок, учнів і вчителів — до школи. Займаємося вивезенням сміття, підтримуємо порядок на сміттєзвалищі у селі Павликах. У наступному році плануємо налагодити вуличне освітлення у Шевченках, а також ремонтувати вуличне покриття у Солониці. Наш сільський бюджет у 2018-2019 роках був донором для нашого фельдшерсько-акушерського пункту, школи — головним чином, оплачували опалення, електроенергію; навіть виділяли кошти на утримання штатної одиниці у ФАПі. Долучилися ми до фінансування районного Центру первинної медицини, підтримуємо також і «вторинку» — центральну районну лікарню. Усе це йде на користь нашого села.
Чому ми перенесли цьогорічний День села, ви всі розумієте. Причина хороша — ремонт нашого клубу. І в цьому, як і взагалі у розвитку села — велика заслуга Біланівського гірничозбагачувального комбінату на чолі з Юрієм Химичем. Окрім ремонту клубу, он яку школу нам зробили, водонапірну башту. З будь-якими проблемами ми звертаємося до комбінату і жодного разу не отримали відмови. І сподіваюся, наступного року наш Будинок культури буде відремонтований повністю: у планах — ремонт і утеплення фасаду, внутрішній ремонт другої частини приміщення, де розташована бібліотека. Тут збудують свердловину, забезпечать водою; ви бачите, що роблять зупинки. Вже укладено угоди з керівництвом комбінату на суму близько півтора мільйони гривень. Тож ми глибоко вдячні групі компаній FERREXPO за допомогу і підтримку.

SONY DSC

На знак поваги і вдячності В’ячеслав Олексійович вручив представникові спонсора — заступнику генерального директора ТОВ «Біланівський ГЗК» із земельних питань Леонідові Тютюннику подарункову вазу з букетом соняшників. Поважний гість свята, у свою чергу, привітав селян з їхнім святом і висловив упевненість у подальшій співпраці з місцевою громадою.
Щиро поздоровив присутніх і Козельщинський селищний голова Олександр Троцький. Він побажав Солониці подальшого розвитку і процвітання у складі Козельщинської об’єднаної територіальної громади (уже прийнято рішення обласної ради про приєднання Солоницької сільської ради до Козельщинської ОТГ).
Та найголовнішим, найпочеснішим гостем свята був запашний, рум’яний коровай урожаю 2019 року. Право розділити його між односельцями надали місцевим фермерам Сергію Ткачуку та Олександрові Копичку.

SONY DSC


Концертна програма повністю відповідала ошатному вигляду нової, чудової зали. Місцеві аматори сільської сцени довели, що вони гідні свого оновленого закладу культури. А запрошені артисти — студенти культурної столиці Полтавщини, Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського — забезпечили драйв і заслужено зривали гучні овації глядачів. Адже свій рідний коледж представляли у Солониці лауреати й переможці міжнародних і всеукраїнських конкурсів і фестивалів, тож сумніватися у їхній майстерності не доводилося.
Після концерту й урочистостей на всіх присутніх чекав святковий обід, а фіналом стала запальна дискотека для всіх бажаючих.
Але свято не скінчилося. Воно продовжиться 21 грудня: у Солониці відбудеться урочисте офіційне відкриття після ремонту сільського Будинку культури. Тож приходьте, буде цікаво і весело!

Надія ЛИТВИН,
Юрій ОПЕРАЙЛО (фото)

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *