Застосовувати мисливську зброю один проти одного — неприпустимо

10 листопада цього року у лісовому масиві на межі Коростишівського та Радомишльського районів Житомирської області троє єгерів здійснювали профілактичний рейд мисливських угідь, які обслуговує їхня мисливська спілка. Вони помітили групу чоловіків, яких запідозрили у браконьєрстві. Під час перевірки документів щодо наявності дозволів на полювання між єгерями та мисливцями виник конфлікт. У результаті від вогнепального поранення загинув 41-річний єгер, а одного з мисливців, 52-річного киянина, з тяжким пораненням госпіталізовано до реанімаційного відділення.
Почувши цю новину, — розповідає у програмі «Будні» на хвилях Українського радіо «Лтава» голова ради Полтавської обласної організації УТМР Костянтин Боровик, — одразу пригадав випадок, що стався два роки тому у Новосанжарському районі, коли мисливці на човні плавали по річці, а мисливцям із берега не сподобалося, що ті лякають їм качок, і вони почали стріляти по човну та цих людях. Отож щоб попередити подібні випадки у нашому регіоні, 12 листопада я підписав наказ про проведення рейдів-перевірок у мисливських угіддях.
Аж раптом 16 листопада на межі Полтавського і Решетилівського районів також стався конфлікт між єгерями і мисливцями. Полтавчани зайшли на територію Решетилівського мисливського господарства на 500 метрів, єгері стали складати на них протокол про порушення. Сварка виникла серйозна. Два наряди поліції ледве їх утихомирили. Мисливці зривали з єгерів жетони, а ті захищалися. Слава Богу, не дійшло до перестрілки.
— Хто такий мисливець? — розмірковує з цього приводу Костянтин Боровик. — Це людина, яка так само, як усі, невдоволена високими тарифами, безробіттям тощо. Йому треба купити патрони, відстрільну картку, що коштує недешево. Він уже приходить на полювання, наче «бомба уповільненої дії». А тут ще й єгер чіпляється до нього з перевіркою, у відповідь він уже сприймає його, як ворога. Там же немає огорожі, паркану, колючого дроту? Так, вони порушники, бо перейшли межі, але ж і єгерському складу можна було поставитися до цього з більшим розумінням, зробити «чужакам» попередження, зауваження, вони б повернулися і пішли. А одразу вступати у конфлікт, складати на них протоколи — це перебір.
Ми націлюємо своїх єгерів на те, що вони повинні дотримуватися законодавства, однак мають передусім роз’яснити людям, що вони зробили не так і як має бути. І єгері, і мисливці повинні розуміти одне: життя у людини — це найдорожче, тому не варто доводити до таких конфліктів.

На підтвердження своїх слів Костянтин Боровик одразу після цього випадку на офіційному сайті та сторінках Українського товариства мисливців і рибалок у Фейсбуці розмістив таке повідомлення:
«Шановні мисливці! Звернутися до вас мене змушує ситуація, що останнім часом значно загострює взаємовідносини між єгерським складом користувачів мисливських угідь та мисливцями під час полювання, а саме: несприйняття вимог нині діючого законодавства стосовно надання права на проведення перевірки документів на право проведення полювання та правил дотримання техніки безпеки при поводженні зі зброєю під час полювання.
Часто такі перевірки переростають у конфліктні ситуації, які призводять до необхідності втручання працівників поліції.
У зв’язку з цим по Полтавській обласній організації УТМР було видано наказ про проведення рейдів-перевірок у мисливських угіддях, у якому одним із пунктів є проведення додаткових інструктажів єгерському складу про необхідність дотримання етики, поваги та порозуміння у ході перевірки мисливців під час полювання.
На жаль, цього виявляється замало через відсутність адекватних дій з боку деяких мисливців.

Пам’ятайте, що єгер виконує свої функціональні обов’язки та ті повноваження, які на нього покладені законодавством, при цьому він такий же самий громадянин, як і ви.
Пам’ятайте, що рушниця у ваших руках є джерелом підвищеної небезпеки, що загрожує, при недотриманні техніки безпеки поводження з нею, як вам особисто, так і іншим.
Будьмо взаємоввічливими та поважаймо одне одного, що дасть нам можливість уникнути небажаних наслідків.
У разі будь-яких дій з боку штатних працівників мисливських господарств системи УТМР, які, на вашу думку, є безпідставними або такими, що не відповідають вимогам законодавства, ви можете звернутися за телефонами: (0532) 50-23-16, 050 404 06 47 або повідомити на e-mail: poltava.tmr@ukr.net.

У той же час інформуємо вас, що у Полтавській області є більше 80 користувачів мисливських угідь, і лише 18 з них — системи УТМР, а з більше ніж двох мільйонів гектарів мисливських угідь один мільйон гектарів – це системи УТМР.
Ми можемо відповідати лише за дії наших працівників».

Лишається сподіватися, що наші мисливці не втрачатимуть здоровий глузд у конфліктних ситуаціях і вирішуватимуть усе мирним шляхом, а не з допомогою зброї.

Наталія РОМАНЧЕНКО

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *