Нам розбудовувати нашу громаду

У Полтавському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбулася конференція, присвячена реформі децентралізації на Полтавщині, яку провела Полтавська Мала Академія наук. У зібранні взяли участь десятеро старшокласників, кожен з яких представляв свою об’єднану територіальну громаду. Серед цих школярів був учень нашого Козельщинського ліцею Андрій Злидень. Тож я вирішила дізнатися від нього про подробиці події

— Андрію, що ти робив на цьому заході?
— Я їздив, щоб розповісти про нашу об’єднану територіальну громаду, як у її межах розвивається реформа децентралізації, а також наскільки важливо це для місцевого населення. У моїй презентації знайшли відображення зміни, які відбулися у громаді протягом останніх двох років, — відтоді, коли була створена Козельщинська ОТГ. Я розповів про її розвиток; про те, куди ідуть податки її жителів і чи правильно вони використовуються. У своєму дослідженні я порівняв особливості децентралізації у нашій державі та у країнах, які вже пройшли через цю реформу. На мою думку, наша Козельщинська громада розвивається у правильному напрямку, з максимальною користю для людей. Усі кошти, які має громада, використовуються ефективно. Багато чого облаштовано і створено на її території.
— Ти готував цю роботу сам чи тобі хтось допомагав?
— Звісно, мені це вдалося за допомогою вчителя географії Олени Іванівни Гуревич, яка була моїм координатором. Ми разом готували мою презентацію; Олена Іванівна їздила зі мною на конференцію, підтримувала мене.
— На твій погляд, чому на цю наукову конференцію зібрали саме школярів? Чи буде ваша думка на щось впливати?
— Я вважаю, що це набагато цікавіше — вислухати думку дітей про їхню громаду, якою вони її бачать, наскільки розуміють, через який етап розвитку пройшла громада. Адже молоде покоління має інакше бачення та сприйняття навколишнього світу; воно може побачити той аспект, що недоступний дорослому. Зрештою, саме нам, молодим, жити і працювати у цій громаді, тому ми повинні визначати її подальший шлях розвитку. Тож конференція була покликана продемонструвати розвиток громад в умовах децентралізації через призму поглядів і думок саме школярів, які завтра будуватимуть майбутнє своїх об’єднаних територіальних громад.
І який, на твою думку, основний напрямок розвитку Козельщинської об’єднаної територіальної громади?
— Наш регіон — аграрний, тому я вбачаю його майбутнє у подальшому розвитку сільського господарства, аграрних підприємств.
— Твої особисті враження від конференції.
— Мені сподобалося все. Дуже гарний офіс і комфортна атмосфера. Сподобалося, що дорослі фахівці нас вислухали і зрозуміли, спілкувалися з нами на рівних. Поставилися, як до дорослих, свідомих людей. Доповідь кожного з моїх ровесників була присвячена одній темі, але висвітлювала особливості саме їхнього регіону, тому роботи були зовсім не схожі між собою. Крім цього, нам розповіли про помилки і недоліки наших робіт, порекомендували, як правильно проводити дослідження, визначати критерії опису громади. І сказали нам, що ми як учасники цієї конференції вже зробили внесок у розвиток своїх ОТГ своїми дослідженнями.

Спілкувалася Дарина МІЩЕНКО,
учениця 9-А класу Козельщинського ліцею,
вихованка гуртка «Юний журналіст»
Козельщинського Будинку
дитячої та юнацької творчості

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *