З перемогами й досвідом — у рік, що почався

Новорічна пора спонукає нас мріяти про нові обрії, знаходити нові сили для досягнення задуманого, підходити по-новому до буденного і відпрацьованого протягом довгого періоду. А ще новий рік – це привід озирнутися назад і оцінити пройдене, це шанс зблизитися, порозумітися, відчути єдність із всесвітом і свою значимість в усіх сенсах. Одним словом, свята прийшли, свята продовжуються.
В освітніх закладах, підпорядкованих відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації, атмосфера свята доповнена малими і великими досягненнями, прикрашена найголовнішим — дитячою безпосередністю та вірою у дива. Про це нагадують приклеєні на шибках шкіл і садочків сніжинки, розмаїття костюмів янголят, фей, лисичок, бетменів, пісні й танці круг ялинки на дитячих ранках, дружне викликання Діда Мороза.
То чим же зустрічаємо Новий 2020 рік?

Від лідера-вчителя до лідера-учня
На початку вересня Солоницька загальноосвітня школа I-III ступенів приймала у себе обласний семінар «Формування лідерської компетентності в школі: концепція та досвід упровадження» (на фото). Учасники семінару — члени кафедри філософії й економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського, директори та їх заступники, вчителі-інноватори закладів освіти Полтавщини.

Достойно презентували свій заклад, зокрема досягнення педагогів та учнів, директор Солоницької школи Б.І.Чернушенко (на фото) та його заступник з навчально-виховної роботи Т.М.Смерчинська. А вчителі цієї школи розкрили свій досвід упровадження тут концепції конструктивного лідерства через презентації проєктів, педагогічних майстерень, фрагменти уроків, майстер-класи. До речі, мова йшла про лідерське зростання не лише вчителя, а й учня.

Кіно, театр і пісня колискова…
У листопаді минулого року на базі Бреусівської загальноосвітньої школи I-III ступенів відбувся обласний семінар-практикум «Предмети освітньої галузі «Мистецтво» як потужний потенціал формування духовності школярів», у якому взяли участь методисти районних методичних служб, керівники районних методичних об’єднань предметів освітньої галузі «Мистецтво», а також учителі мистецтва нашого району. Вдалим, з точки зору гостей, і актуальним був урок мистецтва у 9 класі «Українське кіно. Гортаючи сторінки старого альбому» (учитель Л.О.Война), де учні буквально перевтілилися у відомих митців і доносили до глядача моральні установки та ціннісні орієнтири, що залишаться актуальними в усі часи (на фото).

Концепцію духовного виховання продемонстрували на практиці учителька першого класу О.І.Шара зі своїми вихованцями під час фрагменту уроку «Ми — актори, ми — костюмери» та вчителька музичного мистецтва Солоницької школи Л.В.Горбань під час майстер-класу «Колискова пісня як засіб формування духовності дитини».
А творчі досягнення учнів Бреусівської та Високовакулівської шкіл продемонструвала виставка, родзинкою якої стала колекція ляльок бреусівчанки Валерії Оснач.

Справжню подорож у світ образів і почуттів влаштувала для педагогів психолог місцевої школи Т.В.Оснач, яка під час тренінгу допомагала кожному відкрити грані власної особистості, виявляли істинність своїх бажань за допомогою арт-терапії.
Логічним і водночас творчим завершенням робочого семінару стала презентація власного музичного доробку вчителя мистецтва Оленівської ЗОШ I-III ст. М.Н.Семківа (на фото).

Змагалися за звання кращого вчителя
У першому (зональному) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» взяли участь шестеро учителів у номінації «Початкова освіта». Усі конкурсанти виявили вміння працювати у руслі, визначеному Концепцією Нової української школи; вони готові змінюватися і вдосконалюватися, не бояться експериментувати і брати на себе відповідальність за свою роботу.
Переможцем визнано Світлану Кривошапку (на фото), вчителя першого класу Оленівської ЗОШ I-III ступенів, яка захищала честь Козельщинського району у другому (регіональному) турі в місті Полтаві, показала належний рівень теоретичної підготовки та представила проєкт «Цікаві числа навколо нас».

Від настирливості в навчанні до перемоги – один крок
У традиційних мовно-літературних конкурсах узяли участь майже 140 учнів закладів освіти району. Серед переможців районного етапу XX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика — Наталія Гричевська (1 місце) та Вікторія Шара (2 місце) з Бреусівської ЗОШ I-III ступенів; Ксенія Таран і Богдан Тимченко з Оленівської; Анна Гладка з Василівської, Дарина Бардалим, Каріна Вострякова і Богдан Тимченко з Солоницької шкіл (треті місця). До речі, Наталя Гричевська (на фото) здобула почесне четверте місце й на обласному етапі конкурсу. Сподіватимемося, що юна учасниця таки досягне жаданої перемоги наступного року, бо ж має і міцні знання, і настирливість, і нашу з вами підтримку.
У районному етапі X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка маємо схожі результати. Другі місця отримали Артем Ратушняк із Високовакулівської та Карина Андрейко з Бреусівської шкіл. Треті позиції вибороли Олександра Бардалим із Солоницької, Кароліна Бала з Василівської, Марія Неберя та Анастасія Чернявська з Бреусівської, Вікторія Білецька з Солоницької та Віктор Новіков з Високовакулівської закладів загальної середньої освіти.

Юні науковці
У цьогорічному районному етапі конкурсу-захисту наукових робіт 12 конкурсантів презентували свої пошуково-дослідницькі роботи. Вікторія Шара з Бреусівки (керівник Л.О.Война) досліджувала поезію місцевої поетеси, педагога, творчої особистості Т.В.Оснач. Богдан Тимченко з Оленівки (керівник В.С.Маник) ще раз перегорнув болючі сторінки Голодомору та його наслідків на території Оленівської сільської ради. Математику й шахи поєднала у своїй роботі бреусівська учениця Яна Сімчук (керівник Т.С.Сімчук). Укотре демонструють системно-послідовну роботу з учнями педагоги Солоницької ЗОШ I-III ступенів, готуючи зовсім юних школярів до повноцінної роботи у наукових секціях. Болючу тему онкохворих дітей та її відображення в літературі другий рік поспіль розкриває учениця Дарина Бардалим (керівник Т.М.Смерчинська), а наймолодший учасник Павло Гошенко (на фото), керівник О.І.Кобеляцька, продовжив розпочату торік тему вирощування пеларгоній.

Тетяна БУТЕНКО,
завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *