SONY DSC

«А починалося все з Козельщини»

Після оголошення нашого ювілейного марафону до 90-річчя газети редакція отримала першу розповідь, яку ми віднесли до номінації «Районка у моїй долі». Її автор — знаний на Полтавщині фотохудожник, член Національних спілок журналістів та фотохудожників України, переможець багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів Аркадій Славуцький.

Це нині Аркадій Матвійович — відомий фотожурналіст і фотохудожник, автор понад 20 виставок, який проілюстрував стільки друкованих видань, що за гонорари об’їздив 16 країн світу. А видана ним книга «Мир глазами репортера» містить фотографії з усіх цих країн, пише про пана Аркадія інтернет-видання «Полтавщина». Він — автор міжнародного громадсько-політичного журналу «Лідер» і фотохудожник видання «Полтавщина: Природа. Традиції. Культура», визнаного найкращою в області книгою 2007 року…

— А починалося все з Козельщини, — згадує Аркадій Матвійович. — Прийшов працювати у редакцію газети «Радянське село» після армії у 1968 році на посаду редактора радіомовлення. Але справа радіо-журналіста не припала мені до душі. Тим більше що паралельно я підміняв і місцевого фотокора. Відчував, що фотосправа — це дійсно моє. Однією з перших моїх світлин у газеті був фотоетюд з донечкою нашого бухгалтера, здається, під назвою «А я ось!»
Ми перелистали підшивку «Радянського села» 1968 року і, на жаль, не виявили саме цього номера газети. Але починаючи з серпня і до кінця 1968 року газетні шпальти козельщинської районки буквально рясніють текстами і фотознімками Аркадія Славуцького. Деякі з них пропонуємо вашій увазі.

Наступного, 1969 року пощастило вже полтавській районній газеті, тоді — «Ленінським шляхом», а тепер — «Вісті»: редакція отримала у свій штат талановитого фотокореспондента Аркадія Славуцького, який тоді розпочав свій трудовий шлях на теренах Полтавського району — шлях довжиною понад півстоліття…


А ми раді, що на самому початку цього творчого, сповненого сотень і тисяч талановитих фоторобіт шляху, стояла саме наша редакція і наша районна газета, яку без перебільшення можна назвати кузнею талантів, що отримали саме у Козельщині путівку в журналістське чи творче життя (згадаймо, до прикладу, Олеся Гончара та Олеся Юренка).

Дякуємо Аркадію Матвійовичу за спогади. А від вас, шановні читачі, чекаємо нових історій, які обов’язково знайдуть місце на шпальтах «Козельщинських вістей».
Залишайтеся з нами!

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *