5 міфів про китайський вірус: посилки, банани й кажани

Штам коронавірусу 2019 nCoV швидко поширюється Китаєм, але ще швидше світом розходяться чутки та «альтернативні теорії» про вірус. Кажуть, що він передається через посилки з AliExpress та екзотичні фрукти, а лікувати його можна розчином солі або чаєм Бань Лань Гень. Ми зібрали чутки про коронавірус, популярні в Китаї та за його межами

Коронавірус «приїжджає» з фруктами

Жоден експерт ніколи не пов’язував вірус із фруктами — штам 2019 nCoV передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Вірус не може довго вижити поза організмом людини або тварини.

Посилки з AliExpress

Та ж проблема і з версією, що вірус може приїхати з Китаю у посилці з новими навушниками або роботом-пилососом. Компанія AliExpress у перші дні спалаху вірусу в Ухані заявила, що всі її посилки проходять санітарну обробку. Деякі українці боялися отримувати посилки з Китаю. А у соцмережах з’явилися жарти на цю тему.
Укрпошта змушена була відреагувати на такі чутки і заперечити можливість поширення коронавірусу через посилки та товари.
Кандидат медичних наук, імунолог Федір Лапій у розмові з BBC News Україна запевнив, що непокоїтися через посилки не варто. «Їх можна спокійно забирати. Наскільки мені відомо, ці посилки йдуть довго, щонайменше 10 днів, а коронавірус живе максимум 48 годин», — каже він.

Алкоголь

В Ухані багато людей справді думають, що вилікуватися від коронавірусу можна за допомогою алкоголю. Експерти нагадують, що алкоголь, навпаки, пригнічує імунну систему і послаблює організм, ускладнюючи процес боротьби з вірусом. Алкоголь краще використовувати для дезінфекції продуктів або рук. Єдиний засіб, який сьогодні може допомогти знизити ризик зараження, — це дотримання правил гігієни.
МОЗ України радить часто мити руки, уникати контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, не споживати сирих чи недостатньо оброблених продуктів тваринного походження. Якщо ж маєте підвищену температуру тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря.

Соляний розчин

Міф про те, що коронавірус можна побороти, якщо полоскати горло соляним розчином, з’явився у китайському сегменті інтернету невдовзі після того, як влада КНР повідомила, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Насправді вірус може потрапити в організм не тільки через дихальні шляхи, а й, наприклад, через слизову оболонку очей. Тому медики рекомендують якомога рідше чіпати руками обличчя і терти очі.
Інформації про те, що вірус можна знищити розчином солі, з авторитетних джерел теж не надходило. Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я підтвердив, що ця інформація — фейк.

Усе почалося з кажанів

У західних соцмережах циркулювала версія, що нинішній спалах коронавірусу почався після того, як молода китаянка з’їла в ресторані суп із кажана.
Насправді відео з дівчиною і кажаном з’явилося у соцмережах за кілька років до нинішнього спалаху вірусу. Саму ж версію багато хто називає проявом ксенофобії і спробою зіграти на страхові людей перед невідомим.
Зв’язок між вірусом і дикими тваринами все-таки існує. Коронавірус, за версією влади, справді виник на ринку морепродуктів, де продавали диких тварин, яких потім готували і їли.
Такі ринки є по всьому Китаю й дійсно небезпечні з точки зору епідеміологів. Проте відео, про яке йдеться, не має відношення до коронавірусу. Його зняли не в Ухані, де кажани не вважаються делікатесом, і взагалі не в Китаї, а в республіці Палау. Кажанів їдять у Лаосі та африканській республіці Сан-Томе і Прінсіпі. Крім того, раніше їх вживали як їжу в деяких регіонах Італії.

Джерело:
www.bbc.com, Facebook

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *