Історія однієї світлини

— Було це у 1977 році, — згадує жителька Нової Галещини Світлана Тараненко (у дівоцтві — Рева). — Я тоді навчалася у дев’ятому класі Солоницької школи.

Знаєте, як тоді було: спочатку піонерська, потім — комсомольська організації. А я, висловлюючись по-сучасному, — лідер, а по-тодішньому — комсорг школи. Займалася танцями, ми брали участь у різноманітних конкурсах, а також у туристичних зльотах, ходили у походи… Того року мене сфотографували на районну комсомольську Дошку пошани, а також відрядили до Ленінграда (нині — Санкт-Петербург). Там мене сфотографували на крейсері «Аврора» — це тоді була така нагорода, вважалося за честь…
Фото з Дошки пошани опинилося у районній газеті. Я про неї навіть не знала. Восьмого березня мені приносить мама «Радянське село» і каже: «Ось ти тут!».

Згодом комсомольська юність, романтика закинула Світлану аж до Сибіру, у Тинду, на будівництво Байкало-Амурської магістралі — тогочасної ударної комсомольської будови. Там жила кілька років із чоловіком, потім повернулася додому.
А 8 березня 1978 року районка писала про Світлану Реву наступне:
«Світлана добре навчається у школі, активістка. Завжди намагається зробити корисне для класу, своєї школи, своїх товаришів. Тож і поважають її учні. Вона обрана секретарем учнівської комсомольської організації.
Як переможець соціалістичного змагання Світлана нещодавно удостоєна високої честі — разом з делегацією полтавчан була сфотографована на крейсері «Аврора», який першим дав революційний залп у жовтневі дні 1917 року».
Саме цю газету і зберігає нині пані Світлана у своєму домашньому архіві.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *