Коли ще тільки починала свій трудовий шлях

У професії доярки мало романтики. Та у радянські часи газети про цю важку працю писали пафосно і патетично. Заслуги жінок і чоловіків робітничих і селянських професій, які активно розбудовували комунізм та брали участь у соціалістичних змаганнях, особливо цінувалися.
«Раїса Олексіївна Тонкошкур працює дояркою у колгоспі імені Фрунзе, — пише газета «Радянське село» від 18 березня 1972 року. — Включившись в соціалістичне змагання за дострокове виконання взятих зобов’язань другого року дев’ятої п’ятирічки, сумлінна трудівниця нині від фуражної корови надоює щодоби по 9,5 кілограма молока».
Уже за рік молода доярка збільшує надої, про що свідчить публікація від 2 червня 1973 року: «Понад 8 років працює дояркою у колгоспі імені Фрунзе Раїса Олексіївна Тонкошкур. Нині вона від кожної корови надоює по 10 кілограмів молока…»
Загалом Раїса Тонкошкур пропрацювала дояркою десять років, починаючи із шістнадцятирічного віку. Із 1975 року вона змінила вид діяльності: там же, в оленівському колгоспі імені Фрунзе, трудилася касиром, бухгалтером. Із 1980 року шість років головувала у сільській раді. Потім знову — бухгалтерія.
Уже після виходу на пенсію у 2003 році Раїса Олексіївна переїхала жити до Козельщини. І зізнається, що відраду знаходить у художній самодіяльності, а ще — у районній газеті. Ось і ці два примірники про себе молоду, коли ще тільки починала свій трудовий шлях, їй особливо дорогі.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *