Що то за препарат від амброзії?

«У минулорічному номері «Козельщинських вістей» від 26 липня на першій сторінці друкували статтю про те, що від амброзії є дієвим препарат на основі бішофіту. У нас у Пісках амброзія — це справжнє стихійне лихо, не можемо її вивести ні на городі, ні по садибах та полях. Тож хотілося б конкретніше дізнатися про цей засіб. Можливо, підкажете, хто займається цим питанням у нашому районі, чи можна цей препарат десь придбати?
Іван Михайленко, с. Піски»

Від редакції.

Мова йде про препарат на основі мінералу бішофіт «АМБРОСТОП» (СТОП-АМБРОЗІЯ), виробник ТОВ «Бішофіт МД» ( м. Полтава).
Як повідомляє виробник — ТОВ «Бішофіт МД», «Амбростоп» — це екологічний засіб для боротьби з амброзією полинолистою та іншими бур’янистими рослинами. Препарат має контактну дію. Рослини обробляють переважно  на ранніх стадіях у фазі активного зростання до цвітіння, що є найбільш ефективним. Потрапляючи на листя  рослин  засіб проникає в середину та викликає їх в’янення,    впливає на  насіння  рослин і робить їх  нефертильними,  тобто насіння стає  нездатним  до розмноження. 
Даний препарат продається у формі вже готового розчину. Застосовується переважно з травня до липня, коли рослина сходить і знаходиться у фазі активного росту. 
Витрата розчину: 2,5-5 літрів на сотку (залежить від розміру рослин та густоти їх схожості). У зв’язку з неодночасним проростанням насіння, що знаходиться у ґрунті,  процедуру обробки проводять декілька разів із деяким інтервалом.
Насіння амброзії вкрай живуче і має особливість проростати протягом 40 років. Тому там, де були зарості амброзії, навіть після обробки в наступному році амброзія знову проросте у достатку. У наступні 3-4 роки на ділянці необхідно буде проводити таку ж обробку. Кількість амброзії на ділянці буде зменшуватися, але рекомендується хоча б раз у сезон протягом наступних 15 років проходити по ділянці і виривати рослини, які зрідка будуть проростати, щоб не дати їм зацвісти, — попереджають виробники препарату.
За інформацією інтернет-джерел, минулого року у Полтаві вперше боролися з амброзією експериментальним методом — знищували препаратом «АМБРОСТОП». Бригада людей із зеленими ранцями за спиною ходила вулицями міста й обприскувала рослини. Міська влада зважилася на централізовану закупівлю і використання препарату після успішного досвіду застосування цього препарату для боротьби з рослиною-алергеном у Києві, Борисполі, Миколаєві, Одесі, Луцьку, Скадовську.
У Козельщинському районі «Амбростоп» іще не використовувався.
В інтернеті «Амбростоп» пропонують до продажу багато магазинів. Достатньо задати в параметрах пошуку назву препарату — і ви дізнаєтеся, де можна його купити і які умови доставки. Ціна для населення становить від 57 грн. за 1 літр розчину.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *