????????????????????????????????????

Усе росте: пенсії, виплати, ціни на залізничні квитки і послуги «Укртелекому»

В Україні у березні 2020 відбудуться деякі зміни — у перший місяць весни проведуть індексацію пенсій із підвищенням виплат, подорожчають квитки на потяги, розкодують телеканали, підвищать тарифи на телефонний зв’язок і не тільки

У Росію — тільки по закордонних паспортах
З 1 березня поїхати до Росії українці зможуть, лише маючи закордонний паспорт. В уряді, який ухвалив відповідне рішення, запевняють, що це спростить роботу прикордонників, адже інформацію можна буде зчитувати спеціальним пристроєм.
Важливо, що закордонний паспорт обов’язковий лише для українців, які перетинають кордон у напрямку Російської Федерації. Якщо громадянин повертається в Україну з РФ, його пропустять навіть за наявності лише внутрішнього паспорта або свідоцтва про народження, якщо йдеться про дітей.

Пенсії зростуть
Із 1 березня українським пенсіонерам повинні підвищити пенсії, однак експерти попереджають про ризик серйозних затримок по виплатах.
Буде проведена переіндексація для пенсіонерів, які отримували виплати, виходячи із середньої зарплати 3764 гривні. Суми виплат підвищать у середньому на 8,5-12%. У цю категорію увійдуть:

  • пенсії за віком — на 306 гривень;
  • пенсії по інвалідності — на 264 гривні;
  • пенсії по втраті годувальника — на 291 гривню;
  • пенсії за вислугою років — на 450 гривень (стосується медпрацівників та вчителів зі стажем роботи мінімум 30 років);
  • пенсії військовослужбовців строкової служби, призначення за Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
  • пенсії чорнобильців-ліквідаторів (923 гривні).

Збільшать допомогу по безробіттю
З 1 березня в Україні збільшується розмір допомоги по безробіттю. Так, згідно з рішенням Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування, громадянам, виплати яким призначаються з урахуванням зарплати й страхового стажу, мінімальний розмір допомоги з безробіття буде збільшено на 170 гривень і становитиме 1 800 гривень.
Особам, виплати яким призначаються без урахування зарплати й страхового стажу, мінімальну допомогу по безробіттю збільшать на 40 гривень — тобто до 650 гривень.

Військових годуватимуть по-новому
Міністерство оборони анонсувало, що з березня українське військо перейде на нову систему харчування. Страви будуть обирати відповідно до каталогу, який налічує 409 продуктів на вибір. Така ж система працює у багатьох країнах НАТО. У міністерстві запевняють, що нововведення дозволять забезпечити якісне і калорійне харчування військових.

Розблокують супутникові канали
В Україні вирішили розблокувати супутникові канали, після того, як їх закодували 28 січня. Мова йде про 24 канали медіагрупи 1+1 media (1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді), StarLightMedia (СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оцінок), Inter Media Group («Інтер», НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм), Медіа група «Україна» (ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ), які перейшли на платне мовлення.
В Офісі президента розповіли, що до 16 березня через супутник запустять некодовані міжнародні версії загальнонаціональних телеканалів. Крім того, до 4 березня хочуть розширити покриття цифровим телебаченням території країни, аби українські канали стали доступнішими.

Подорожчають квитки на потяги
Укрзалізниця планує у 2020 році підвищити тарифи на пасажирські перевезення і здійснювати це поетапно — по 2% щомісяця. Почнеться підвищення цін на квитки з 1 березня в усіх категоріях вагонів, окрім 1-го класу поїздів Інтерсіті+. Таким чином, до кінця року в результаті ціни на залізничні квитки зростуть на 22%.

Ціни на домашні телефони
З 1 березня найбільший в Україні оператор фіксованого зв’язку підвищує вартість місячної абонплати за стаціонарний телефон для населення на 10% — з 54,28 до 59,71 гривні.
Таким чином, з першого дня весни припиняється дія знижки на щомісячну плату за послуги фіксованого телефонного зв’язку, яка діяла для абонентів (фізичних осіб) з 1 січня 2020 року.
Також «Укртелеком» підвищив тариф на план «Домашній базовий» з 94 гривень до 117 гривень (500 хвилин на міжміські розмови і 120 хвилин на мобільні номери).

Дешеві кредити без застави
З 1 березня стартує друга частина програми Доступні кредити 5-7-9%. Держава надаватиме кредитні гарантії тим позичальникам, які не мають достатньої застави для кредиту у банку. Кредитні гарантії з 1 березня запрацюють поки що в одному з банків-партнерів програми пільгових кредитів.

Дороги, інфраструктура і держзакупівлі
В Україні стартує програма «Велике будівництво», метою якої є масштабне будівництво та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг у всій країні.
З 1 березня стартує пілотний проєкт щодо централізації державних закупівель. Усі міністерства зобов’яжуть купувати певний артикул продукції тільки через центральну закупівельну організацію.

Газ дешевшає для промисловців
Для промислових споживачів «Нафтогаз» із березня знижує ціну на газ. За умови використання понад 50 тисяч кубометрів газу і передоплати за нього одна тисяча кубів коштуватиме 4 тисячі 777,2 гривні (-816 гривень). Якщо використовувати менше 50 тисяч кубометрів і платити протягом місяця — 5 тисяч 527,2 гривні за тисячу кубів (-722,4 гривні).

Календар подій
У березні 2020 року українці відпочиватимуть десять днів, з яких — три вихідні дні будуть підряд у зв’язку з державним святом Міжнародним днем прав жінок і миру: із 7 до 9 березня.
Окрім державного свята у березні, українці святкуватимуть ще низку, зокрема:
2 березня – початок Великого посту;
9 березня – День народження Тараса Шевченка;
18 березня – День працівника податкової тa митної служби України;
19 березня – Міжнародний день клієнта;
20 березня – День весняного рівнодення;
21 березня – Міжнародний день людини з синдромом Дауна;
22 березня – День таксиста;
24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом;
25 березня – День служби безпеки України;
26 березня – День Національної гвардії України.

Джерела: bbc.com, Styler, fakty.com.ua, «Слово і Діло», 032.ua

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *