Життя — НА КАРАНТИНІ

Пішов уже другий тиждень карантину, оголошеного в Україні у зв’язку з поширенням вірусу Covid -19. Чи готові до небезпеки наші медики? Як поводитися людям, щоб убезпечити себе і тих, хто поряд? Про це — наша розмова з головним лікарем Козельщинського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольгою Явтушенко

— Працівники Центру, окрім виконання обов’язкової щоденної роботи, ще й перебувають у режимі постійної настороженості до виявлення вірусу Covid -19. Нашим завданням є при певних обставинах запідозрити випадок, ужити заходів для нерозповсюдження вірусу, постійно інформувати населення та швидко реагувати в ситуаціях при підозрі на виявлення коронавірусу (рекомендувати самоізоляцію, виїзд додому чи госпіталізацію до інфекційного відділення). Ми постійно проводимо навчання для наших працівників; отримуємо накази, розпорядження та інформаційні бюлетені від МОЗ, лабораторного центру та обласного Департаменту охорони здоров’я. За кошти, отримані з Нацслужби здоров’я України, для працівників нашого закладу самостійно закупили на суму 20000 гривень засоби індивідуального захисту, близько 8000 гривень іще виділила нам ОТГ. Захист медичних працівників має бути першочерговим. У достатній кількості знову ж за наші зароблені кошти закуплено деззасоби.
Для пацієнтів розміщуємо інформаційні бюлетені. Наголошуємо, що без потреби краще не приходити до медичного закладу. Консультуйтеся по телефону з обов’язковим попереднім записом на прийом. Слід обов’язково повідомляти реєстратора про наявність симптомів ГРВІ. Коли ж пацієнт прийшов до нашого закладу, у нас біля входу є медичні маски, які обов’язково має вдягати пацієнт. Якщо у нього підвищена температура, треба відразу ж повідомити про це і не сидіти в черзі.

— А що порадите робити здоровому населенню під час карантину?
— В Україні введено карантинні заходи для навчальних закладів, щоб запобігти розповсюдженню вірусу Covid-19. Основна мета — зменшення контакту між дітьми. Але, як показує практика, діти розгулюють вулицями, магазинами та відвідують деякі гуртки. Цього робити категорично не можна! Батьки, складіть дитині розпорядок дня, необхідний режим сну та забезпечте здорове харчування. Прогулянки на свіжому повітрі необхідні (наприклад, на своєму подвір’ї). Звісно ж, треба виконувати домашні завдання і читати книги.
Дорослим і дітям на період епідемії при можливості уникати скупчення людей, черг. Якщо ж є потреба у спілкуванні з людьми, одягайте маску, тримайте дистанцію 1,5-2 метри, уникайте поцілунків та рукостискань. Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь; про гігієну кашлю — використовуйте одноразові серветки та хустинки.
— Зараз усе частіше говорять про самоізоляцію. Коли й кому її слід застосовувати?
— Про даний застережний захід дуже коротко і чітко розписано на сайті Мінохорони здоров’я. Я б рекомендувала робити це всім при можливості. У першу чергу, під категорію самоізоляції підпадають ті, хто ймовірно контактував із хворими або повернувся з пандемічних регіонів. Тому прохаємо людей по телефону повідомляти своїх сімейних лікарів про наміри самоізоляції та повернення з регіонів, де виявлено захворювання. Це необхідно, щоби краще володіти ситуацією в нашому районі.
І насамкінець — про не менш важливе. У будь-якому випадку зберігаймо спокій і дотримуймося простих рекомендацій. Довіряйте лише перевіреним інформаційним джерелам — Всесвітній організації охорони здоров’я, Міністерству охорони здоров’я. Не піддаваймося паніці та людям, які використовують дану ситуацію задля власного збагачення. Пам’ятайте, що постійний психоемоційний стрес також знижує рівень імунітету. Тож бережіть себе та свої сім’ї!

Спілкувалася Надія ЛИТВИН
Фото зі сторінки КНП «Козельщинський ЦПМСД» у Фейсбук

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *