Благодатні зцілення хворих, які звертаються до Козельщинської ікони Божої Матері

За книгою Владіміра Щеглова «Икона, творящая чудо», виданою у 1884 році і перевиданою за участі та сприяння Костянтина Бобрищева

Продовження. Початок — у № 10 (10590) від 06 березня 2020 року

4) У Бреусівських хуторах, у Кобеляцькому повіті проживав більше трьох літ злиденний сліпець козак Озерської волості Іван Лук’янович Лось. Цей сліпець засобом для свого виживання обрав милостиню, яку випрошував у добрих людей, то переходячи з хутору в хутір, то сидячи з простягнутою рукою біля своєї парафіяльної церкви у с. Бреусівці. Осліп він від тяжкої очної хвороби, від якої лікувався у Полтавській богадільні. Страждав же він на свою сліпоту понад чотири роки.
Про своє чудесне зцілення біля Ікони Божої Матері Лось розповідає так: «За тиждень до віддання свята Воскресіння Христова я був у селі Козельщині вперше. Щиро молився я перед Іконою Божої Матері, та, очевидно, недостойною була моя молитва. Я повернувся до свого села таким же сліпцем, яким і вийшов із нього. Удруге я був у Козельщині перед Вознесінням Господнім. І знову, здається, я зі старанністю молився перед образом Владичиці, та сліпота моя лишилася при мені. Нарешті в четверток після цього тижня я знову пішов у Козельщину, мене начебто хтось умовляв знов туди піти, і я, виконуючи повеління цього тайного голосу, знову молився перед іконою Цариці Небесної. І знову, вочевидь, дарма, сліпцем, яким був до цього, я повертався додому. Та віра в допомогу Божої Матері не полишала мене. На зворотному шляху Господь відвідав мене Своєю милістю. У той час, коли я, поклавши руку на плечі мого поводиря, йшов назад у Бреусівку, зі мною звершилося щось незвичайне. У моїх очах показалося світло, так що я мимоволі затулив їх своєю рукою. Коли ж я опустив руку, то ясно почав розрізняти предмети, що оточували мене. Попереду я побачив хутір, обабіч — зелені ниви жита і пшениці, під ногами — дорогу. Спочатку мені здалося, що все це я бачу уві сні, і я боявся спитати у свого поводиря, чи правда те, що я бачу, або ж я сплю і все те, що я бачу, є мій сон? Довго я мовчав, нічого не кажучи своєму супутникові; зрештою наважився сказати йому, щоб він відійшов від мене і дав мені самому йти дорогою. Коли ж я упевнився у тім, що сам без чужої допомоги впевнено йду гладкою дорогою, тоді я з побоюванням вирішив звернутися до свого провідника із запитаннями: чи правда, що попереду від нас недалеко видно хутір? Чи правда, що ліворуч від нас жито, а праворуч пшениця? Чи по дорозі я йду? І коли отримав на всі мої запитання пряме підтвердження від мого супутника, тоді я зрозумів, що Господь через молитву Цариці Небесної звершив зі мною чудо, і з глибокою вдячністю до Заступниці всіх скорботних і обтяжених упав на землю і почав молитися».
Не зайвим вважаю додати, що розповідь ця взята як із заяви, отриманої графом В.І.Капністом від священника с. Бреусівки о. Івана Костенка, так і з приватних оповідей людей, які чули повість про чудесне прозріння від самого Лося. На заяві о. Костенка є посвідчення волосного правління, яке підтверджує як правдивість розповіді, так і те, що Лось у нинішній час настільки здоровий, що взяв у правлінні паспорт і пішов на заробітки в Катеринославську губернію.

5). Поміж іншими заявами, отриманими графом від різних осіб, я прочитав листа такої собі Лисевцевої. Лист цей, написаний на ім’я графині Софії Михайлівни Капніст, повідомляє про те, що по молитві перед іконою Божої Матері в селі Козельщині, в той час, коли ця ікона була ще в домі графа, хвора зцілилася від постійного головного болю, що гнітив її протягом цілого року і супроводжувався приступами падучої хвороби. На цьому листі знаходиться запевнення свідків у тім, що Лисевцева дійсно страждала на прописану недугу і зцілилася по молитві перед образом Божої Матері. У кінці листа розміщений підпис Бреусівського волосного правління, що засвідчує як хворобу зціленої, так і про саме зцілення, що настало 28 дня 1881 року.

(Далі буде)

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *