Живемо і працюємо дистанційно

Хочемо того чи ні, коронавірус не заспокоюється, а карантинні обмеження все відчутніше запроваджують і в наших населених пунктах

Там, де було людно

Медичні заклади працюють у закритому режимі. Зачинені всі торгові заклади, окрім продуктових. У «Маркетопті» (як і в решті продуктових магазинів) мало не увесь час миють підлогу. На ручках вхідних дверей — серветки, просякнуті антисептиком. Вагові розсипні продукти розфасовані у поліетиленові пакети. Касири працюють у рукавичках. Ціни поповзли вгору…
«Кулиничі» відпускають продукти через віконечко. Аптеки й магазини обмежили перебування покупців у середині приміщення до трьох осіб. Решта чекає своєї черги надворі.
Рідко де побачиш людину у масці, а дарма. Який-не-який, а все ж таки захист. Поки що повільно приходить до нас усвідомлення небезпеки. Немає масок у продажу? Це взагалі смішно, принаймні для тих, хто хоч якось уміє тримати в руках ножиці й голку з ниткою. Зараз в інтернеті можна знайти десятки й сотні майстер-класів із виготовлення масок власноруч, причому на різні смаки і з різних матеріалів.

Влада

— Просто розповідати всім, що ми до всього готові, або навпаки впадати в паніку і нічого не робити не є оптимальним варіантом, — пише на своїй сторінці у фейсбук голова Козельщинської районної ради Юрій Марченко. — Районні заклади медицини на перший період забезпечені засобами захисту та дезінфекції. Із 25 березня плануємо поповнити ці запаси на 150 тисяч гривень коштом Біланівського ГЗК.
20 березня поточного року позачерговою сесією районної ради на вищевказані цілі виділено 100 тисяч, а також 67 тисяч гривень на матеріальний резерв і резервний фонд. Також ми передбачили фінансування служби надзвичайних ситуацій.
У районі вже організували підвезення медпрацівників на роботу до лікарні. Паралельно триває відновлення приміщення колишнього інфекційного відділення у Підгорівці на випадок потреби в обсервації хворих.
Новогалещинська ОТГ, у свою чергу, виділила 38 тисяч гривень, а сільські ради вишукують резерви на стимулювання праці місцевих медпрацівників.

Козельщинська об’єднана територіальна громада також повідомила на своїй сторінці у соцмережі, що раніше рішенням сесії селищної ради виділено 8 тисяч гривень, яких потребував Козельщинський Центр ПМСД для закупівлі противірусних засобів захисту.
А 24 березня на сесії депутати селищної ради погодили надання коштів для запобігання поширенню та боротьбі з коронавірусною інфекцією на території громади, а саме: Козельщинська центральна районна лікарня отримає 230 000 грн, а Козельщинський центр первинної медико-санітарної допомоги — 61 800 грн. Передбачається, що за ці кошти лікарня зможе придбати засоби індивідуального захисту для лікарів та іншого персоналу; дезінфекційні засоби; запас ліків для швидкого реагування та інше.
Крім того, за домовленістю з групою компаній «Кернел» уже здійснюється закупівля апарату штучної вентиляції легень для Козельщинської ЦРЛ, а інфекційна лікарня Горішніх Плавнів у разі потреби готова приймати наших хворих.

По сільських радах і старостинських округах щоденно ведеться моніторинг громадян, які приїхали з-за кордону. Ця інформація передається до медичних закладів і далі роботу з людьми ведуть медпрацівники. «Але ці заходи були б набагато ефективнішими, якби для таких громадян запровадили обов’язковий двотижневий карантин в окремому приміщенні. Адже перебуваючи вдома такі громадяни наражають на небезпеку своїх близьких», — інформує Козельщинська громада.

Дистанційне начання

В освітніх закладах, запевняють учителі, активно йде дистанційне навчання школярів. Ось що повідомила Алла Іващенко, заступник директора з навчально-виховної роботи Лутовинівської гімназії:
— Ми організували чергування вчителів, які у своїх класних кімнатах готують учням завдання для самостійного опрацювання вдома, записують відеоуроки, готують відеопрезентації тощо. У соцмережах створили групи для кожного класу, де згідно з існуючим розкладом учні можуть переглянути матеріал для самостійного опрацювання, а також поспілкуватися з учителем онлайн. Виконані завдання учень має надіслати на електронну адресу вчителя, а той аналізує й оцінює у зворотному зв’язку, причому не в загальній групі, а в особистому повідомленні конкретному учневі. Усю цю роботу координує адміністрація закладу.

Діти

Самі ж школярі заповнюють вимушене дозвілля, хто як може. Чим вони займаються на карантині та чи задоволені новими правилами життя? Ось що розповідають учні Козельщинського ліцею:
— На перший погляд, може здатися, що карантин — це чудова пора відпочити від школи і погуляти з друзями. Але насправді це далеко не так. Про прогулянки довелося забути, адже для безпеки свого здоров’я потрібно менше знаходитися на вулиці і частіше мити руки. І ніхто не відміняв вивчення шкільного матеріалу. Добре, що є час краще підготуватися до пробного ЗНО. Крім навчальних справ, я допомагаю мамі, переглядаю улюблені фільми за чашкою чаю, у спокійній обстановці, — розповідає десятикласник Андрій.
— Я як свідома громадянка, не виходжу з дому під час карантину, а більше часу присвячую сім’ї, проводжу дозвілля із користю, а саме — готуюся до ЗНО. А ще для мене карантин — чудова нагода для того, щоб зайнятися спортом та владнати справи, які накопичилися останнім часом, — говорить одинадцятикласниця Аня.
— На мою думку, карантин — це непогана можливість відпочити. І не лише від школи, де так багато задають «домашки», але й виспатися та нарешті зайнятися всім, чого давно хотілося, але не було коли. От я, наприклад, не сиджу на місці і не рахую ґав у вікні, а навпаки — витрачаю час із користю. Знайшла цікаву книгу, вивчаю іспанську мову, до якої раніше руки не доходили. Зайнятися є чим, та є й мінуси цього карантину, які не дають мені спокою. Хочеться вийти надвір, погуляти, але не можна, — скаржиться Наталія, десятикласниця.
— Спочатку я була рада карантину, вважала, що це — незаплановані канікули, ще й на три тижні! Але минув перший тиждень, а я — просто навчаюся. Щоби прогулятися по вулиці, про це навіть не думаю. Та я більше часу проводжу зі своєю родиною, і ми стали ніби ближчими, з братом та батьками граємо в настільні ігри. Я вже й не рада цьому карантину, краще навчатися, ніж сидіти вдома та виконувати завдання дистанційно, — вважає подруга Наталії Катерина, студентка Кременчуцького льотного коледжу.

Та в одному діти були одностайними: карантин, звичайно, — це добре, але коли навколо не відбувається чогось жахливого. Тож краще, щоб його взагалі не було, — так само, як і цього вірусу.

А поки що карантин триває, і немає певності, що він закінчиться третього квітня. Тож залишаймося вдома, бережімо себе та своїх рідних і цінуймо час, проведений із ними. І головне: не забуваймо частіше мити руки. Доброго всім здоров’я!

Дистанційно збирали інформацію
та спілкувалися —
Надія ЛИТВИН
і вихованці гуртка «Юний журналіст»
Козельщинського Будинку
дитячої та юнацької творчості
Наталія КРАВЧЕНКО й Андрій ЗЛИДЕНЬ

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *