На замітку

Якщо протікає труба

Місце, де протікає труба, потрібно знежирити спиртом або ацетоном і нанести на нього пасту: до клею «Марс», «Універсальний» чи «Момент» додати цементу. Масу розмішати (консистенція має бути, як густа сметана) і відразу використати. Поки паста не затвердне, воду по трубах пускати не можна.

Щоб побілка довше не обсипалася

Зовнішні стіни будівель у сільській місцевості, бордюри, дерева часто покривають вапном — заради естетики і захисту. Але періодично побілку потрібно оновлювати, оскільки вона обсипається. Проте є спосіб подовжити її життя. На 2 кілограми гашеного вапна додайте 50-80 г кухонної солі, 20 г ультрамарину (синьки), 200 г сухого молока або казеїну. Замість казеїну можна застосувати столярний клей або клей ПВА. Синька і сіль потрібні для того, щоб вапняна побілка не була жовтуватою, а казиїн та клей — щоб не стікала і слугувала довше.

Мед пришвидшить проростання

Для кращого проростання живців плодових дерев часто використовують стимулятори (гетероауксин, корневін, гумат натрію тощо). Замінити згадані препарати здатен квітковий мед (цукровий для цих потреб не годиться). Чайну ложку солодкого продукту розчиніть у літрі води. Сюди на дві доби занурюють нижню частину нарізаних пагонів. Корінчики з’являються значно швидше.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *