Новий місяць — нові правила: доплати пенсіонерам, Великдень удома і медреформа

Виплати і тарифи
З 1 квітня українці з маленькою пенсією отримають одноразову доплату. Одну тисячу гривень видадуть громадянам, у кого пенсія не досягає 5 тис. грн, а також особам із інвалідністю, дітям з інвалідністю, особам із інвалідністю з дитинства, соціальним пенсіонерам.
Додаткових 500 гривень отримають ті, хто старший за 80 років і має пенсію не більше 9 205 гривень.
Індексації, яку обіцяли провести у квітні 2020 року, не буде (перенесли на травень 2020 року).

З 1 квітня збільшується пенсійний вік для жінок. У 2020 році він становитиме 59 років і 6 місяців.

Уряд увів додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг отримувачам житлових субсидій на період карантину. Сума компенсації у середньому складе 300 грн для кожної сім’ї, отримати її зможуть близько 3 млн домогосподарств.

З 1 квітня зростуть ціни на газ для промисловості. У порівнянні з цінами на березень 2020 року, у квітні ціни виростуть на 0,2-2,2% залежно від умов постачання.

Зміни на час карантину
У зв’язку з карантином, у квітні буде діяти низка пом’якшуючих норм.

Податки. До кінця місяця від нарахування, обчислення та сплати Єдиного соціального внеску на себе звільняються ФОПb, самозайняті особи, члени фермерських господарств.
До 30 квітня податок на нерухомість, земельний податок та орендна плата за використання державної і комунальної землі не нараховуються.
Ті, хто зобов’язаний подавати електронні декларації у квітні, отримали відстрочку до 1 червня.

Кредити. За прострочення по споживчих кредитах до 30 квітня 2020 р. можна буде не платити штрафи, пеню. Проте це не звільняє від сплати відсотків — тобто кредитні канікули у повному обсязі не вводять. Банкам у цей період заборонено збільшувати процентні ставки. Виняток — якщо в умовах договору вже прописано зміну з певною періодичністю.

Комуналка. Під час карантину, тобто до 24 квітня, а також протягом 30 днів після його закінчення, тобто мінімум до 24 травня, у разі несвоєчасної сплати комуналки не нараховуються штрафи та пеня. У цей час заборонено відключати споживачів від ЖКП та примусово виселяти їх із житла.

Реєстратори розрахункових операцій. Програмні РРО мали стати доступними з 19 квітня, тобто з моменту набрання чинності закону №128. Але через карантин термін запуску перенесли на 1 серпня 2020 р., а термін обов’язкової установки — з 1 жовтня 2020 р. на 1 січня 2021 р. За раніше ухваленими нормами, ФОПи 2-4 груп з доходом до 1 млн грн на рік звільнялися від використання РРО з 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 р. Ці терміни також змістили. Від використання РРО їх звільняють з 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 р.

Призов. Весняний призов на строкову службу повинен був стартувати 1 квітня. Але його перенесли на 1 травня і триватиме він до 31 липня 2020 р.
Курс долара
Як відомо, Кабінет міністрів у своєму законопроєкті про зміни до держбюджету-2020, який Верховна Рада провалила 30 березня, погіршив прогноз середньорічного курсу гривні — з 27 грн/$1 до 29,5 грн/$1.
Медицина
З 1 квітня в Україні стартує другий етап медреформи, зокрема запрацює Програма медичних гарантій, у рамках якої стануть безкоштовними пологи.
Коронавірус на хід медреформи не вплине, запевнив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
Уряд вводить електронний лікарняний з 1 квітня. Українці зможуть оформити лікарняний онлайн — більше не потрібно йти до поліклініки і виписувати їх на паперових бланках.
Зарплати медиків
З квітня медикам збільшать зарплати у розмірі до 200-300% у зв’язку з епідемією коронавірусу. Таке рішення схвалив парламент у кінці березня.
Працівники закладів охорони здоров’я, які залучені до боротьби з поширенням коронавірусу, мають отримати додаткове матеріальне заохочення. При цьому надбавка до зарплати буде нараховуватися до завершення заходів, пов’язаних з ліквідацією коронавірусу в Україні.
Освіта
З 6 квітня стартував проєкт «Все-українська школа онлайн», у межах якого 40 педагогів з Києва на час карантину стануть учителями для всієї України.
Навчатися онлайн школярі зможуть на Facebook і YouTube, а також уроки щоранку транслюватимуть українські телеканали, які приєдналися до цього проєкту.
Кожен клас закріплений за конкретними телевізійними каналами:
5-й клас — «ПлюсПлюс» та «112 Україна»;
6-й клас — ZOOM та NewsOne;
7-й клас — ZIK;
8-й клас — «Індиго» та УНІАН;
9-й клас — «Рада» та «UA: Культура»;
10-й клас — «UA: Перший»;
11-й клас — М1.
Трансляція уроків відбуватиметься щодня, з понеділка до п’ятниці. Початок — о 10:00.
Доставка
Укрпошта з 1 квітня розпочне прискорену міжнародну поштову доставку EMS у тисячі своїх відділень. У рамках правил карантину замовити послугу можна вдома, викликавши кур’єра у будь-якому обласному центрі України.
Нова пошта з 2 квітня почала співпрацю з Аптекою 9-1-1 щодо організації доставки ліків. На вибір клієнтів буде декілька варіантів доставки: до відділення, кур’єрська безконтактна доставка і до поштоматів.
«Сезон тиші» у лісах
Із квітня стартував «сезон тиші» — у лісах і на об’єктах благоустрою забороняються будь-які заходи, які є джерелом підвищеного шуму і занепокоєння. До них належать санітарне вирубування лісу, стрільби, вибухові роботи, феєрверки, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах, використання моторних маломірних суден.
Нерест
З 25 березня почала діяти заборона на вилов риби та інших водних біоресурсів. Заборонено виловлювати рибу на нерестовищах Кременчуцького та Кам’янського водосховищ (у межах адміністративної території Полтавської області). Заборона діятиме до 9 червня включно. В інших рибогосподарських водних об’єктах (у межах підконтрольної території) заборона працюватиме з 1 квітня до 20 травня включно, у придаткових системах річок — з 1 квітня до 30 червня, — інформує Кременчуцький відділ поліції. Ловити раків буде заборонено з 1 квітня по 30 червня — період виношування ікри та першої линьки. На період нересту риби у місцях, які оголошені нерестовищами, забороняється пересування всіх плавзасобів, проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт.
На період весняно-літньої заборони у межах підконтрольної території на Кременчуцькому водосховищі і малих річках дозволяється любительський лов риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом із блешнею з берега. Ліміт такого лову — до 3 кг риби на одну особу в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ.

Великдень і поминки — вдома
Великдень у 2020 році буде відзначатися у православних 19 квітня. За законом, наступний день після Великодня — понеділок, 20 квітня, також повинен стати вихідним. Однак у цьому році українці будуть святкувати Великдень у режимі карантину, який продовжено до 24 квітня.
Богослужіння будуть проводитися онлайн і масово збиратися у церквах парафіяни не зможуть. Біля церков і храмів мають чергувати спецпатрулі задля запобігання скупченню людей.
Відзначати свято також доведеться удома, без «вилазок» на шашлики та походів у гості.
Під час поминальних днів, які слідують за Великоднем, також будуть уведені жорсткі правила. Уряд звернувся до всіх очільників облдержадміністрацій із рекомендацією заборонити на підконтрольних їм територіях масові походи громадян у церкви та на кладовища.

Джерела: fakty.com.ua, rbc.ua, 24tv.ua, ua.112.ua, telegraf.in.ua

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *