Запитання батюшці

Микола, 35 років:
— Чи можна тримати вдома штучні квіти? Дехто вважає, що штучні квіти – тільки для кладовищ. І чи дійсно спочилим треба класти тільки парну кількість квітів?
— З християнської точки зору не має значення, які квіти нести на кладовище і якою повинна бути їх кількість живим чи спочилим — парною чи непарною. Але все ж таки штучні квіти взагалі не варто ні тримати вдома, ні класти на могили. Компоненти, з яких їх виготовляють, шкідливі для здоров’я. Отже неважливо, скільки квіток ви візьмете на кладовище. Основне у поминанні спочилих — щира молитва за них.

Наталя, 26 років:
— Моя сестра почала зустрічатися з юнаком, планує створити з ним сім’ю. Але нещодавно до нас дійшла інформація, що цей хлопець вінчаний, причому зовсім недавно. Чи можна перевірити факт вінчання, щоб не покладатися на чутки? Чи існують якісь церковні записи про це? І ще: чи правда, що вінчають лише тих людей, які перебувають у зареєстрованому шлюбі?
— Якщо хлопець вінчаний, то у храмі, де відбувалося вінчання, мали виписати свідоцтво про вінчання. Наприклад, у нашому соборі є архів. Тож, вірогідно, і в тому храмі збереглися записи. Тож Вам варто звернутися туди. І так, церква вінчає, переважним чином, тих, хто перебуває у зареєстрованому шлюбі. Бувають виключення, але в такому випадку треба брати благословення у правлячого єпископа.

Світлана, 42 роки:
— Як християнину слід ставитися до біометричного паспорта?
— Як до звичайного документа. Він не несе ніякої шкоди для християнина. Участь християнина у системі біометричного розпізнавання не має релігійного значення, не впливає на спасіння його душі, не є гріхом і не може розцінюватися як прийняття печатки антихриста або як відречення від Христа. Бо не може людина, яка по-справжньому вірує у Господа, свідомо бере участь у церковних таїнствах, прагне жити благочестиво, механічно відпасти від Бога лише тому, що користується біометричним паспортом.

На запитання наших читачів
відповідав священник Свято-Миколаївського
кафедрального собору ПЦУ м. Кременчука
ієрей Богдан ШКОРОПАД

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *