Розміри штрафів за підпали зросли у 18 разів

Цьогорічної весни в Полтавській області, як і по всій Україні, значно зросла кількість пожеж у природних екосистемах. Порівняно з минулим роком — у 2-3 рази

Директор Козельщинського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства Андрій Підлісний під час гасіння лісової пожежі у с.Пашенівці. Фото із сайту ГМРП

Так, лише 23 квітня на території області сталося 5 лісових пожеж. Зокрема, горіло 2 рази в лісовому масиві Новосанжарського лісництва ДП «Новосанжарське лісове господарство», поблизу села Руденківки Новосанжарського району. Внаслідок пожеж вигоріло 1 га лісової підстилки.
У лісовому масиві Радянського лісництва ДП «Кременчуцьке лісове господарство», поблизу с. Пашенівки Козельщинського району, сталося також два загорання. Загалом вогонь знищив 8,3 га лісової підстилки. На щастя, спільними зусиллями мисливців, лісівників і пожежників вогонь вдалося вчасно приборкати.
У лісовому масиві Хорольського лісництва ДП «Лубенське лісове господарство», поблизу с. Бовбасівки Хорольського району, згоріло 1 га лісової підстилки та 40 га очерету неподалік від лісового масиву.
Усі пожежі ліквідовані зусиллями працівників лісових господарств та підрозділами ДСНС.
Загалом із початку року в Полтавській області зафіксовано 51 лісову пожежу, внаслідок якої вигоріло 8 га верхового лісу та 117 га лісової підстилки.
Крім того, в області виникло 12 торф’яних пожеж, у результаті чого вогнем знищено майже 11 га поверхневих покладів торфу.
На відкритих територіях області з початку року 836 пожеж призвели до знищення понад 2 260 га сухої рослинності та очерету.
Тож Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації закликає мешканців області бути відповідальними й не випалювати суху рослинність і очерет на відкритих територіях, адже це часто стає причиною виникнення лісових і торф’яних пожеж, ліквідація яких вимагає значних фізичних і матеріальних затрат.

Нагадуємо, що 17 квітня був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».
Законом передбачено зміни у притягненні до відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання рослинності або її залишків, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, забруднення повітря тощо. Розміри штрафів зросли у 18 разів.
Зокрема за самовільне випалювання рослинності та її залишків громадяни тепер заплатять від 3 060 до 6 120 грн.
Якщо ці дії вчинять посадові особи, то мусять заплатити від 15 300 до 21 420 грн.
За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян становить від 6 120 до 12 240 грн. Для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.

За інформацією Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними
органами ОДА

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *