Карантин послаблено. Де скупитися і випити кави?

Як ми вже знаємо, у рамках адаптивного карантину з 11 травня відновили роботу перукарні, салони краси, заклади громадського харчування і торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами. Також дозволена низка видів діяльності, що передбачає прийом відвідувачів в офісних приміщеннях, а також стоматології

Як карантинне послаблення відбувається у Козельщині, зокрема у закладах громадського харчування, а також питання стосовно того, чому не відкривається ринок у Козельщині, коментує Євгеній Латухін, виконувач обов’язків начальника Козельщинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Згідно з постановами головного державного санітарного лікаря у закладах, які відновили роботу, має бути організовано температурний скринінг усіх працівників перед зміною, заборонено допускати до виконання обов’язків працівників із температурою вище ніж 37,2 градуса або з ознаками ГРВІ, прийом клієнтів має відбуватися виключно за попереднім записом із проміжком між клієнтами в 15 хвилин, очікування черги здійснюється поза приміщенням із дотриманням дистанції 1,5 метра.
Окрім того, на вході до закладу торгівлі або сфери послуг має бути організовано місця для дезінфекції рук, клієнтів і відві-дувачів можна допускати лише в масках або респіраторах, співробітники закладу зобов’язані використовувати медичні маски й одноразові рукавички, а також здійснювати дезінфекцію і прибирання після кожного клієнта.

Як це відбувається у Козельщині, зокрема у закладах громадського харчування, коментує Євгеній Латухін, виконувач обов’язків начальника Козельщинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області:
— Заклади, які мають відповідну державну реєстрацію, працюють у режимі виносної торгівлі з дотриманням відповідних заходів безпеки. Маю на увазі «Кулиничі», кав’ярню «Маркетопту» і «Базар». Решта закладів громадського харчування відкриватися не буде, бо вони не практикують вуличну форму обслуговування, не мають виносних столиків надворі. Та й там треба дотримуватися дистанції по півтора метра між відвідувачами, ставити скляні перегородки, що відокремлюють продавця від клієнта, а цим навряд чи хтось буде займатися.
Що стосується ринку у Козельщині, то тут маємо законодавчу колізію. У селищі немає офіційно зареєстрованого ринку чи ринкового майданчика. Для цього потрібно забезпечити низку відповідних вимог до ринкових споруд і оформити документи, а це все — значні будівельні роботи і затрати.
Торгівля на так званому козельщинському «ринку» підпадає під поняття стихійної торгівлі, за яку в умовах карантину поліція може оштрафувати на суму до 17 тисяч гривень. Про закриття чи відкриття ринку у Козельщині мови немає тому, що у нас його просто немає, а стихійна торгівля заборонена. Ідеться не стільки про санітарну безпеку покупців (вони ніколи не ходили тут натовпами), а про фінансову безпеку продавців, яких можуть будь-якої хвилини оштрафувати на «кругленьку» суму правоохоронні органи.

Тож про ринкову торгівлю козельщанам, вочевидь, доведеться забути до закінчення карантину — виходячи з тієї ситуації, що маємо сьогодні. Хоча справедливості заради варто зазначити, що низку заборон чи дозволів таки мають право встановлювати органи місцевого самоврядування, і ці заборони та дозволи можуть відрізнятися від тих, що встановив Кабмін на території всієї України; усе залежатиме тільки від епідеміологічної ситуації у регіоні. Саме це і є однією з ознак так званого «адаптивного» карантину, про який ми писали вище. Тож у зв’язку з цим, місцевій владі таки варто замислитися над питанням офіційного створення нарешті у Козельщині хоча би міні-ринку або майданчика для ринкової торгівлі з усіма необхідними документами. Загроза пандемії показала, що це дійсно необхідно, щоби регулювати торгівлю у населеному пункті, а також щоб надавати пересічним громадянам офіційну можливість торгувати (а значить — виживати у наш непростий час) або ж придбати необхідний товар, коли немає можливості (як зараз, в умовах карантину) поїхати за ним до сусіднього Кременчука чи Кобеляк.
Принагідно на запитання ж наших читачів, чому працівники комунального підприємства «Козельщина» брали плату за місце з тих, хто торгував на козельщинському «ринку», відповів директор підприємства Юрій Білаш, уточнивши, що насправді це плата не за місце, а за прибирання території, яке здійснюють робітники КП.

Нагадаємо, від сьогодні починається наступний етап послаблення карантину в Україні. На цьому етапі планують надати дозвіл:
на проведення спортивних змагань, але без глядачів;
на відкриття готелів, окрім хостелів, а також без функціонування ресторанів та спортивних залів;
на проведення ЗНО;
на запуск громадського транспорту з певними обмеженнями;
на роботу дошкільних закладів. 
Під кожні дії розроблені чіткі критерії, зокрема — як користуватися транспортом, проводити спортивні змагання та інше. Заходи можливі лише при дотриманні протиепідемічних правил: маскового режиму, соціальної дистанції, дезінфекції рук.

Підготувала
Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *