Запитання батюшці

На запитання наших читачів
відповідав священник
Свято-Миколаївського
кафедрального собору ПЦУ
м. Кременчука
ієрей Богдан ШКОРОПАД

Володимир, 43 роки:
— Чи буде по-християнськи не лікувати певну хворобу (не звертатися до лікарів, не вживати медикаменти), а покладатися виключно на Бога та побожні практики? Часто між побожними людьми можна почути таку думку, що на лікарів не варто покладатися, а в разі хвороби треба більше молитися і виконувати побожні практики.

— Багато святих були професійними лікарями, серед них — святий апостол і євангеліст Лука. Тому християнину не забороняється ні лікуватися, ні вдаватися до послуг лікарів. Найголовніше при лікуванні — завжди уповати на Господа, а не вважати ліки «панацеєю». Потрібно пам’ятати, що зцілення від ліків або просто зникнення хвороби відбувається по волі Божій. Тому лікуватися потрібно, бо ліки — це допоміжний засіб.

Лілія, 38 років:
— Не раз ставала свідком ситуації, коли сусідка (похилого віку) щось кидає під огорожу та шепче. Дуже переживаю, бо не знаю намірів тієї людини, боюсь за свою сім’ю.

— Якщо будинок не освячений, то можете його освятити. Та головне — моліться за себе і своїх рідних, заходьте до храму, беріть участь у церковних таїнствах, бо на віруючих людей це не повинно діяти. Пам’ятайте слова Спасителя з Євангелія від Матфея: «По вірі вашій дасться вам».

Анастасія, 24 роки:
— Ми з хлопцем зустрічаємося три роки, за цей час у нас з’явилася спільна хрещениця. Чи можна нам одружуватись? Ми не знаємо, як нам тепер чинити, тому звертаємося до Вас. Порадьте, будь ласка.

— За канонами Православної Церкви хрещені батьки для однієї дитини не можуть бути одруженими між собою, так само, як і майбутнє подружжя, бо кумівство — це духовне споріднення, і шлюб між кумами є «духовним кровозмішенням».

Людмила, 56 років:
— Чи загрожують людині прокльони?

— Віруючій людині не повинні бути страшні прокльони. Життя людини в руках Божих. Без Божої волі і волосина з голови не впаде. Якщо й виникають якісь несприятливі моменти, то це — припущення Боже, а не «людська воля».

Андрій, 17 років:
— Я вирішив зробити собі татуювання на руці у вигляді напису «Господи, Спаси і Сохрани», або «Христос посеред нас», або інший релігійний напис. Скажіть, будь ласка, чи можна робити такий напис?

— Церква взагалі дуже негативно відноситься до татуювань. Не раджу Вам робити ніякого татуювання. Бережіть своє тіло, як дар Божий.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *