Готуйте кишені на підвищені зарплати, у Білорусь тепер — зась, та що російське стане українським

З вересня 2020 року російськомовні школи в Україні перейдуть на державну мову навчання. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад, повідомляє Укрінформ.
«Російськомовні школи в Україні ще є, проте з вересня 2020 року такі школи переходять на українську мову навчання. Школи мов меншин, які належать до мов Європейського Союзу — з вересня 2023 року. Власне, і тих, і тих ми маємо до цього переходу підготувати. Проте в цих школах, які переважно навчатимуться українською мовою, все одно зберігатиметься можливість вивчати свій предмет — рідну мову — рідною мовою», — розповіла Новосад.
Як повідомлялося, в Україні 28 вересня 2017 року набув чинності закон «Про освіту», який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома або більше мовами. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською в окремих класах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти. Конституційний Суд визнав цей закон таким, що відповідає Конституції.

Кабмін оприлюднив план підвищення мінімальної заробітної плати з 2020 по 2021 рік. Президент України подав на розгляд Верховної Ради проект Закону «Про внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік» щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до п’яти тисяч гривень з 1 вересня поточного року, пише сайт president.gov.ua.
Відповідно до запропонованих змін основним джерелом для фінансування збільшених заробітних плат стане економія на обслуговуванні державного боргу. Очікується, що Верховна Рада розглянула і затвердила зміни до основного фінансового документа 25 серпня на позачерговій сесії.
Піднімати мінімальну зарплату планують у три етапи. Таким чином, з поточних 4723 грн вона виросте до 6500 грн у липні 2021 року.
З 1 вересня 2020 року мінімальна зар-плата буде збільшена до 5000 грн в місяць.
З 1 січня наступного року — до 6000 грн.
З 1 липня 2021 року — до 6500 грн.
Від розміру мінімальної зарплати залежить розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ), який щоквартально сплачують ФОП. Як зросте ЄСВ:

 • з 1 січня 2020 року ЄСВ становить 1039,06 грн на місяць (4723 грн22%) або 3117,18 грн за квартал (1039,063 місяці);
 • з 1 вересня ця сума зросте до 1100 грн на місяць або 3300 грн за квартал.;
 • з 1 січня 2021 року — 1320 грн на місяць або 3960 грн за квартал;
 • з 1 липня 2021 року — 1430 грн на місяць або 4290 грн за квартал.

Зарплата медпрацівників зросте. Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і виділив кошти на підвищення заробітної плати медичних працівників з 1 вересня 2020 р., повідомляє lexinform.com.ua. Підвищення відбудеться як для лікарів, так і для середнього та молодшого медичного персоналу.
«З ініціативи МОЗ та на доручення Президента, було прийняте рішення щодо системного підвищення зарплати всім медичним працівникам. Відповідно, зарплата лікаря в середньому зросте на 3,5 тис. грн, середнього медичного персоналу на близько 2,5 тис., а молодшого медичного персоналу — на близько 1250 грн. Сьогодні ми виділили конкретний фінансовий ресурс на оплату праці з 1 вересня. Це системне рішення, щоб рухатися до того, аби зарплата медиків була на високому рівні», — повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Кабмін заборонив українцям виїжджати до Білорусі за паспортом громадянина України з 1 вересня 2020 року, повідомляє ua.interfax.com.ua. Зокрема, постанова передбачає скасування з 1 вересня 2020 року пункту угоди з Білоруссю про безвізові поїздки громадян, який давав можливість перетину громадянами України українсько-білоруського кордону на підставі паспорта громадянина України. Зазначається, що зміни торкнуться лише виїзду громадян України до Білорусі, а під час в’їзду з Білорусі можна буде використовувати паспорт громадянина України.

З 1 вересня новоспеченим матусям платитимуть по 5 тисяч гривень. Мінсоцполітики розпочинає реалізацію пілотного проєкту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках, пише Радіо трек.
Зазначений проєкт передбачає:

 • запровадити цільову грошову компенсаційну виплату замість натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі 5 тисяч гривень;
 • забезпечити з залученням АТ «Комерційний банк «ПриватБанк» відкриття громадянам, у яких народилась дитина, рахунку зі спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну картку;
 • встановити, що батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль;
 • залучити до реалізації пілотного проєкту на договірних засадах заклади роздрібної торгівлі для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальної карткою.
  Фактично «пакунок малюка» видаватимуть у тих регіонах, де вони є в наявності, а потім, відповідно до ухваленої постанови, за таким алгоритмом:
 • батьки новонароджених звертаються до АТ «КБ «ПриватБанк» для відкриття рахунку;
 • надалі — до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьки подають заяву з необхідними документами.
  Батьки мають право протягом року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту.

Нагадуємо, що до 9 вересня 2020 року громадяни України зможуть змінити виборчу адресу, щоби взяти участь у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня 2020 року за місцем фактичного проживання. Для цього треба звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців або подати заяву онлайн.

У вересні 2020 року українці відпочиватимуть вісім днів. Робочих буде двадцять два дні. Усі вихідні припадатимуть традиційно на суботу та неділю. Додаткових із нагоди державних свят не передбачено.
Отже, у вересні відзначаємо:
1 вересня — День знань;
2 вересня — День закінчення Другої світової війни;
6 вересня — День підприємця України;
7 вересня — День військової розвідки України;
12 вересня — День комп’ютерника і програміста та День українського кіно;
13 вересня — День пам’яті жертв фашизму, День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України та День танкіста;
17 вересня — День працівників цивільного захисту України (День рятівника);
21 вересня — Міжнародний День миру;
22 вересня — День осіннього рівнодення;
29 вересня — День пам’яті трагедії Бабиного Яру;
30 вересня — Всеукраїнський День бібліотек та Міжнародний день перекладача.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *