БІБЛІОТЕКА: МАСШТАБНЕ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВІД ПЕРШОГО КРОКУ ДО ВІДКРИТТЯ

Вже у 2020 році у Козельщині Благодійна організація Smart Foundation відкриє оновлений культурно-освітній простір у приміщенні центральної районної  бібліотеки імені Олеся Гончара. Протягом останніх двох років ми втілювали один із найамбітніших та найскладніших проєктів перебудови та переоснащення старої бібліотеки у новий, сучасний урбаністичний центр із безліччю можливостей для саморозвитку. Про те, чому ми вирішили втілити перебудову бібліотеки, з якими труднощами зіткнулися та хто допомагав на шляху втілення нашого амбіційного проєкту, — детальніше у матеріалі

У 2018 році команда Благодійної організації Миколи Сушка Smart Foundation вирішила взятися за надзвичайно ідейний проєкт – перебудову сільської бібліотеки в Козельщині у сучасний культурно-освітній простір із новітнім обладнанням, урбаністичними можливостями та комфортними умовами для постійного всебічного розвитку його відвідувачів. Тобто ми планували не просто зробити поточний ремонт приміщення, а перебудувати його у відкритий, вільний громадський простір, де проводитимуться зустрічі із відомими діячами України та світу, можна буде здобувати цифрову освіту, навчатися за допомогою розвивальних ігор, бути присутнім на найкращих навчальних семінарах і транслювати ці події в мережу чи навіть навчитися пілотувати дрон, читати найкращі книжки у комфортних і затишних умовах з безліччю інших можливостей, що вже не вписувалися у формат закладу, який просто просуває лише книжки виключно у друкованому вигляді. До того ж, Козельщинська бібліотека імені Олеся Гончара – це історична пам’ятка, яку необхідно зберегти для нащадків. 
Із нашою ідеєю ми звернулися до місцевої влади, зокрема до голови Козельщинської районної ради  Юрія Марченка, який не просто поділяє нашу ідею, а й узяв активну участь у її реалізації та допомагав протягом усього проєкту. В цьому нетиповому та ризикованому рішенні було задіяно багато нестандартних та інноваційних підходів, які допомагали крок за кроком йти до створення нового сучасного культурно-освітнього простору.
Дизайн сучасного урбаністичного приміщення створила команда провідних професійних архітекторів, дизайнерів та конструкторів України із архітектурної студії Partner Design.
Наприкінці грудня 2019 року розпочалися зовнішні та внутрішні роботи з поточного ремонту – дах, укріплення стін та стелі, відновлення каналізації та водопостачання, оснащення можливостей для людей з інвалідністю. Всі роботи виконували висококваліфіковані спеціалісти-будівники.
Ми прислухалися до всіх порад – досвідчених професіоналів, експертів у бібліотечній галузі, наших партнерів, місцевої влади та жителів селища і району, працівників діючого закладу бібліотеки на чолі з в.о. начальника сектору культури, молоді та спорту Олександром Хоменком та директоркою бібліотеки Тетяною Лісовою.
Ми розуміли, що запустити роботу нового простору з «чистого аркуша», без досвідчених професіоналів, абсолютно неможливо. За підтримки Благодійної організації Smart Foundation у серпні 2020 співробітники Козельщинської бібліотеки пройшли навчання «Нова бібліотека: організація та адміністрування сучасних просторів» від Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація». Цикл семінарів-тренінгів був присвячений тому, щоб навчитися перетворювати бібліотеку зі звичайного книгосховища в активний культурно-освітній простір для натхнення та розвитку всієї громади.
Оновлений культурно-освітній простір, окрім видозмін, буде оснащений пандусом і новаціями, які адаптують цей простір для людей з інвалідністю.
Уже зовсім скоро оновлений простір бібліотеки прийме відвідувачів. Будемо раді бачити всіх тих, хто вже є добрим другом, та тих, хто ще ніколи не був у Козельщині. Робимо все можливе, щоб новий культурно-освітній простір став місцем інновацій та позитивних змін у громаді.
Попереду ще багато новин!
Дякуємо всім, хто допомагав нам на цьому складному, але дуже важливому шляху до створення нового простору для розвитку всієї громади!

Ваш Smart Foundation

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *