Депутати офіційно приступили до виконання повноважень

30 листопада у приміщенні Козельщинського селищного Будинку культури відбулася перша сесія Козельщинської селищної ради восьмого скликання. Відповідно до чинного законодавства, її відкрила голова Козельщинської селищної територіальної виборчої комісії Оксана Налісна, яка зачитала рішення ТВК про початок повноважень депутатів Козельщинської селищної ради та Козельщинського селищного голови.

Нагадаємо, переважну більшість голосів на виборах Козельщинського селищного голови отримав чинний очільник громади Олександр Троцький (70,47 відсотка голосів виборців, або 3523 голоси). Депутатський корпус селищної ради нового скликання складається з 26 осіб, із яких 11 депутатів працювали у попередньому скликанні, тож це вже їхня друга каденція

На сесію прибули народний депутат України Костянтин Касай, новообрані депутати Полтавської обласної ради Олег Дядик, Сергій Сушко та Руслан Телятник, а також депутат Кременчуцької районної ради Михайло Кравченко. Вони привітали Олександра Троцького та депутатів селищної ради з початком їхніх повноважень і запевнили у своїй підтримці та сприянню розвитку Козельщинської громади.

Від самого початку пленарного засідання виникли запитання стосовно процедури підготовки сесії. Зокрема, повідомлення про скликання сесії не було опубліковано не пізніш як за десять днів до сесії в місцевих засобах масової інформації. Депутат Юрій Марченко зазначив, що до початку роботи сесії проєкти рішень мали бути підготовлені, розмножені й роздані депутатам під час їх реєстрації або ж попередньо надіслані в електронному вигляді на електронну пошту депутатів. Натомість депутатам надіслали для попереднього озхнайомлення тільки два проєкти рішень із 22. Тож довелося задовольнятися зображенням цих документів на великому екрані, а це було не зовсім зручно у випадку, коли документ складався з кількох сторінок і містив багато цифр.

Далі сесія продовжила роботу за планом. Перш за все депутати утворили лічильну комісію, після чого приступили до розгляду основних питань порядку денного. Шляхом таємного голосування обрали секретарем Козельщинської селищної ради Нелю Осадчук. На посаду першого заступника Козельщинського селищного голови затвердили кандидатуру Анатолія Срібного (17 голосів “за”, 5 “проти”, 4 утрималися).

Стосовно рішення про постійні комісії селищної ради виникли деякі розбіжності. Зокрема депутат Юрій Марченко вніс пропозицію стосовно кількісного складу постійних комісій та пропорційного розподілу у них представників усіх партій. Однак ця пропозиція не була врахована і рішення було прийнято, як і у пропонованому проєкті, 16-ма голосами “за”, 9 було проти, один утримався.

Під час голосування майже чітко визначилася, так би мовити, монобільшість і її опозиція. До першої групи увійшли, звичайно ж, депутати від “Батьківщини”, адже у них безперечна перевага — 48,5 відсотка у селищній раді. В опозиції — решта представників партій (“Рідне місто” — 13,25%, “Довіра” — 9,92%, “Слуга народу” — 6, 79%, “Опозиційна платформа — За життя” — 6,56%). Тому майже кожен проєкт рішення селищної ради викликав багато зауважень від опонентів.

Це стосувалося проєктів рішень щодо затвердження структури та штатного розпису виконавчих органів селищної ради (16 “за”, 7 “проти”, троє утрималися); положення про старосту (відповідно 19, 6, 1); утворення виконавчого комітету Козельщинської селищної ради (18, 1, 7 відповідно). Лише у двох питаннях усі депутати більш-менш досягли згоди: прийняли рішення стосовно умов оплати праці селищного голови (18 “за” і семеро утрималися), а також вирішили перенести на розгляд наступної сесії питання щодо затвердження Регламенту роботи Козельщинської селищної ради, оскільки воно потребує додаткового опрацювання.

Не обійшлося без розходження у поглядах при затвердженні кандидатур старост. Одноголосно схвалили кандидатури Івана Шарого (Бреусівський старостинський округ), Володимира Рихлика (Мальцівський), Віри Щеглової (Мануйлівський), Андрія Федорченка (Михайликівський), Ніни Куцко (Оленівський), Андрія Леця (Пашківський), Віталія Пироженка (Приліпський), В’ячеслава Вітченка (Солоницький старостинський округ).

Юлія Мутель (Хорішківський старостинський округ) і Євген Дубина (Пригарівський) отримали по 25 голосів “за” та по одному — “утримався”.

Світлану Лавренко (Високовакулівський старостинський округ)  зптвердили 24-ма голосами “за” при двох “проти”.

Справжня дискусія розгорілася, коли дійшла черга спочатку до Лутовинівського, а згодом — до Рибалківського старостинських округів. У цих місцевих громадах точилася запекла боротьба, майже війна за посаду старости. Писали з цього приводу і звернення новообраним депутатам Полтавської обласної ради. Навіть на сесію прибули ініціативні групи від мешканців цих округів. Але все ж таки емоціям не дали ходу. Лутовинівським старостою стала Ірина Тимошенко (18 — за, 5 — проти, троє утрималися); а Рибалківський старостинський округ очолила Надія Головко (відповідно 18, 1 і 7 голосів).

Попри те, що перша сесія селищної ради нового скликання мала би бути більш святковою й урочистою, вона відзначилася робочим характером,  про що зауважив і наш народний депутат Костянтин Касай. Але який тон задала вона усій наступній каденції — покаже час.

Відеоверсію сесії дивіться незабаром на нашому каналі у YouTube.

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *