У цих картинах — алхімія любові до рідного краю

Smart Простір порадував відвідувачів козельщинської бібліотеки мінівиставкою «Поезія степу», яка працювала протягом майже всього грудня і до кінця року, а саме: експозицією з 10 картин, фрагментів поезії та влучних цитат від художника, педагога, краєзнавця, уродженця Кобеляцького краю Сергія Коломійця.
Одними з перших виставку переглянули вихованці гуртка «Юний журналіст» Козельщинського Будинку дитячої та юнацької творчості. Ну, і як не поспілкуватися з автором, творцем цих чудових акварелей? Тож знайомтеся з Сергієм Коломійцем!

— Сергію Аркадійовичу, розкажіть коротко про свій мистецький шлях?
— У кожного він свій. Одні приходять у мистецтво за покликанням, а інші навчаються самотужки, як-от Тарас Шевченко чи Катерина Білокур. Мені довелося навчатися самотужки. Родом я з села Потоків неподалік Кременчука; потім доля повела до Полтави, де я закінчив сільськогосподарський інститут. Після цього працював у селі за отриманою спеціальністю. Але коли в Україні настала «руїна» дев’яностих, доля занесла мене на ту дорогу, якою я й досі прямую, — дорогу мистецтва.
А починалося воно у мені — з краси. Мене захоплювала краса рідного краю, що дала натхнення і поштовх учитися. Художник не має бути байдужим, адже байдужість — це порожнеча, яка нічого не сприймає. Природа нам наче передає через віки красу цього світу, і ми бачимо її образи, споглядаючи за ними. От якраз споглядання і було для мене першою практикою на Припсіллі, де я проводив багато часу і, вбираючи наколишню красу, самотужки намагався її передати, бо було велике бажання. Моїми першими вчителями стали природа, книга й академічні знання, з якими я звірявся. Нині я веду курси образотворчого мистецтва у художній студії імені Дряпаченка у Козельщині, а також у Кобеляцькому Будинку творчості; передаю іншим своє бачення образів природи.
— Як Ваші картини потрапили до Smart простору?
— Я захоплений Козельщинським краєм; із ним у мене пов’язаний початок моєї художньої кар’єри — деякий час я перебував у Мануйлівці, краєвиди якої підкорили мене до глибин душі. А ще я великий шанувальник вашої бібліотеки, спілкуюся і товаришую зокрема з Галиною Миколаївною Микитенко, у нас є кілька спільних програм. Вона запропонувала мені відвідати оновлену бібліотеку, ваш цікавий та сучаний Smart простір, де мені й запропонували зробити виставку моїх картин.
— Ваша експозиція має назву «Поезія степу». Чому саме така назва і що вас надихає на створення картин подібної тематики?
— По-перше я поєдную в собі два начала: як поета, я вважаю, і художника. Сполучаючи їх у єдиному «тиглі» алхімією любові, я б сказав, бачу природу своїми творчими очима. Це та сфера філософії, що спонукає оживляти образ степів, які я полюбляю малювати. Тобто це є ритм, поезія, і вона незалежна від того, що ми бачимо довкола. І тому, я думаю, що головна мета виставки — відкрити людям очі на красу, що нас оточує. А поезію я долучив, бо у віршах теж можна яскраво передати людям красу українських степів.
— Чи є на Ваших картинах наші місцеві краєвиди?
— Звісно, на картинах зображені краєвиди більше Кобеляччини, але декілька акварелей являють собою, я б сказав, портрет України в цілому: це буйний цвіт трав, повнота відчутів, синь озер, річок… І де б ця річка не протікала — відчувається, що вона українська. Але в мене є величезне бажання зобразити Козельщинський край у такому візуальному художньому ряді. І сподіваюся, незабаром ви побачите його моїми очима художника.
— Чи плануєте ви у майбутньому робити подібні експозиції і виставки?
— Виставити картину — це не просто відвезти її кудись і забути; тут дуже важливий зв’язок між художником і глядачем. Своїми картинами я намагаюся викликати враження і водночас запит, який заохотить людей бачити більше. Я не проти зустрічей і виставок, головне — живе спілкування і можливість донести людям не просто картини, а і сенс того, що на них зображено.

Розмову вів
Андрій ЗЛИДЕНЬ,
вихованець гуртка «Юний журналіст»
Козельщинського БДЮТ

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *