Що робити, якщо загубили натільний хрестик

Натільний хрест — це не прикраса для християн, а зримий символ нашої віри, знаряддя нашого спасіння, а також знак Божого захисту, що супроводжує побожну людину впродовж усього її земного життя. Ми віримо, що освячений натільний хрестик через Господню благодать захищає нас від видимих та невидимих ворогів, тому й носимо його на грудях, біля серця, і шануємо як особисту святиню. Тож цілком зрозуміло, чому, коли випадково його втрачаємо, ми засмучуємось.
Але не варто впадати у відчай, панікувати, надавати цій прикрій події особливого містичного, фатального забарвлення і надумувати собі усілякі негаразди, «погані прикмети», тощо. Якщо ви випадково загубили свій хрестик, ви можете владнати цю проблему, придбавши собі новий натільний хрестик і освятивши його у храмі. Те саме стосується й ситуації, коли хрестик із часом ламається, втрачає належний зовнішній вигляд, – адже ми живемо у світі, де діють фізичні закони й процеси, і тому цілком закономірно, коли матеріал, з якого зроблений натільний хрест, під впливом різноманітних зовнішніх факторів може змінювати свої властивості.
Інколи запитують: що робити, якщо знайшли загублений хрестик? Підніміть святиню, не лишайте на землі. Найкраще спробувати відшукати власника й повернути хрест. Якщо ж господар не знайдеться, віднесіть хрестик до храму, віддайте священнику. Не вірте в забобони, що не можна піднімати знайдений хрестик, бо тоді, нібито, ви «берете на себе» й життєві тягарі того, хто його загубив. Це помилкове судження, маловірство, яке суперечить християнській вірі, адже кожна людина несе власний життєвий хрест, який з допомогою Божою буде нести до кінця життя.
Завжди довіряйте Богові і лише на Нього покладайте всі свої надії! Не лишайте місця й не давайте поживи гріховним помислам і спокусам впасти у відчай, зародити сумніви, посіяти в душі страх, невпевненість, слабкість… Ми як християни знаємо, що на все воля Божа, без якої, як свідчить Євангеліє, жодна волосина не падає з голови і «у вас же і волосся на голові все полічено» (Мф. 10: 30).

Джерело: www.pomisna.info

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *