Чому варто вирощувати тропічний гарбуз

Почалося з того, що на Волині, займаючись вирощуванням риби у ставу, підгодовував її вареними кабачками, динями, гарбузами. Потрібно було підібрати вид, який би мав найкращу рентабельність, тому що частина добутого йшла на підсобне господарство: підгодівлю птиці, свиней і худоби. Також хотілося собі підсмажити кабачка, зварити диньку, полузати гарбузове насіння, і щоби плід був холодостійкий – зберігався якнайдовше.

Так я натрапив на фіцефалію – фіголистий гарбуз. Виявилося, що вона повністю задовольняє дані потреби. Тропіканка з Південної Америки, із Перу, оселилася і прекрасно почувається на наших землях.
Кожну насінину потрібно висаджувати через три метри, бо стебла довжиною 25-35 метрів укривають ділянку 3-6 метрів по окружності. Якщо по дорозі зустрінуть дерево, обів’ють його доверху і плоди вагою 2-5 кг виглядають з-за гілок. На одній рослині їх зав’язується близько 30-70 шт. Вистрибнувши із землі на початку травня, ще навіть у вересні-жовтні, продовжує плестися і зав’язувати нові ягоди, які достигають з початку жовтня і до кінця листопада.
Розвиток закінчується тільки після перших приморозків на ґрунті.
І тоді смугасті, у білу краплинку, округлі, завбільшки з футбольний м’яч плоди можна перенести у приміщення зі сталою температурою, де навіть при мінусових температурах вони у міру використання можуть лежати всю зиму і до весни. Це й зробило її незамінною у подальшому використанні вже у домашньому господарстві для підгодівлі худоби, свиней, птиці. Цілком заповнена білою м’якоттю, вона допомагає зекономити дуже багато картоплі і буряків. Маючи фіцефалію, можна подвоїти, а то і потроїти поголів’я.
Фіцефалія, крім того, — ще й «скарбниця» корисних мінералів! Має лікувальні властивості, є профілактичною при багатьох захворюваннях. Молоді плоди її можна варити, як диньку, смажити, як кабачок, додавати до салатів, закривати у банках, як кабачкову ікру. Свіже насіння нагадує на смак лісові горіхи.
До речі, заморська гостя також стане у пригоді пасічникам, адже її квіти, що цвітуть із початку весни і до холодів, є хорошим медоносом.
Переконався, що корисно вирощувати її як у власному господарстві, так і на маленькій дачній ділянці. Три роки пішло на те, щоби зрозуміти всі секрети догляду, тож тепер можу ними поділитися із бажаючими придбати насіння фіцефалії. Тоді вирощування цих симпатичних плодів для вас теж стане цікавим, захоплюючим і прибутковим заняттям.
Телефонуйте: +38 066 11 56 075, +38 068 48 32 703.

З повагою — Віктор Буденко

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *