ДИМОХОДИ ТАКОЖ «ПЛАЧУТЬ»

Усіх приватних власників і фізичних осіб, які мають газові опалювальні котли, прошу звернути увагу на деталі, що дозволять зекономити ваші кошти за рахунок:
а) економії газу;
б) збереження димоходу від руйнувань;
в) зменшення витрат на ремонт котла;
г) збільшення терміну служби котла.
Це стосується і тих власників, які змонтували сучасні металеві теплоізольовані димо­ходи без «кишень» для відведення конденсату й очищення сміття.
Населення нашої країни з 2008 року активно займається заміною старих опалювальних котлів, коефіцієнт корисної дії яких нижче 80%. Практика використання європейських, а також сучасних вітчизняних котлів засвідчила, що діючі старі димоходи зараз опини­лися в інших теплових режимах. Такі димоходи не відповідають своєму призначенню і тому потребують модернізації. Пояснюється це тим, що при роботі старих неекономних котлів (типу КС, КЧМ, АГВ) багато тепла йшло в атмосферу. І димоходи, нагріваючись, не дозволяли утворюватися росі.
Сучасні котли, коефіцієнт корисної дії яких вище 85%, викидають у атмосферу мало тепла і не можуть прогрівати тонкі стіни димоходів. Крім того, вони працюють у режимі «пуск-стоп».Тобто у період запуску димохід нагрівається, тяга поліпшується. При паузі неутеплений димохід швидко охолоджується, і при черго­вому запуску гарячі потоки газів «омивають» холодні стіни димоходу, де й утворюється конденсат. Оскільки цикл «пуск-стоп» займає 8-12 хв., то за добу димохід «плаче» 120-150 разів. Із цієї причини автоматика безпеки (датчик тяги) інколи вимикає котли. У та­кому випадку власники (трапляються випадки, що газовики) блокують автоматику без­пеки, не розуміючи і не усуваючи причин зупинки роботи котла. Конденсат, стікаючи вниз, змішується з потоком чадного газу, перетворюючись у агресивну кислотну-лужну рідину, руйнує димоходи з цегли і труб із різних сплавів та оцинковані. Не псуються тільки димоходи із нержавіючої кислотостійкої сталі.
Від конденсату в димоходах утворюються парові «пробки», які викликають у котлі ефект зворотної тяги. Полум’я виходить назовні котла, що може призвести до загорання предметів, які знаходяться поруч, а також до загазованості приміщення чадним газом і сажоутворення в теплообміннику. Такий димохід спричиняє перевитрати природного газу.
Варто знати, що через слабку ізоляцію стінки димоходу повністю промерзають і при згоранні 1 кубічного метра газу утворюється конденсат обсягом до 0,8 літра, який за 2-3 сезони повністю виводить із ладу димохід.
Якщо у власника котел із верхнім димохідним патрубком, то конденсат стікає прямо в теплообмінник котла, котрий інтенсивно піддається корозії, і замість 15 років служби котел виходить із ладу через 6-8 років.
Що необхідно робити власнику?
Утеплити цегляний димохід сучасними теплоізоляційними матеріалами.
Утеплити азбестоцементні і сталеві труби (товщина матеріалу 5-6 сантиметрів).
Обробити тріщини і щілини у приставних димоходах, особливо у місцях стиків до стін. А також усунути підсос від щілин «кишені».
Наростити висоту труби вище зони вітрового підпору.
Зняти навіси і флюгери з димоходів (вимоги ДБН).
Очистити димоходи від сажі та сміття.
Викликати пічника та отримати акт.
ПАМЯТАЙТЕ! Правильно обладнаний димохід збереже вам життя і дозволить заощадити до 10% газу, а також допоможе зекономити для сімейного бюджету чималу суму коштів.

Валерій ПАВЛЮЧЕНКО,
пічник

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *