ВІДТЕПЕР ЖОДНИХ ВІКОВИХ БАР’ЄРІВ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД КОРУ!

Безоплатно вакцинуватися проти кору зможуть дорослі будь-якого віку, а також немовлята віком від 6 місяців. Відповідний наказ МОЗ України – №958 від 23.04.2019 зареєстрований в Мін’юсті.

Коли треба вакцинуватись від кору дорослим:
• якщо контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 годин)
• якщо не хворіли на кір та не маєте даних про щеплення у медичній карті
• якщо за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не маєте імунітету проти кору
Важливо: для формування імунітету дорослим достатньо одного щеплення проти кору.
Де зробити щеплення дорослим: у комунальному медзакладі, де підписали декларацію з сімейним лікарем чи терапевтом. На початку літа вакцинувати безоплатно будуть також у приватних медзакладах та лікарів-фізичних осіб — підприємців, які підписали договір з Національною службою здоров’я України. 
Коли треба вакцинуватись від кору немовлятам від 6 місяців: якщо дитина контактувала з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 годин).
Важливо: до 6 місяців вакцину КПК не застосовують. Щеплення у 6-11 місяців вважається «нульовою» дозою і подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза). 
Де зробити щеплення немовлятам: у комунальному медзакладі, де підписали декларацію з сімейним лікарем чи педіатром. На початку літа це також можна буде зробити у приватних медзакладах та лікарів-ФОПів, які підписали договір з Національною службою здоров’я України. 
Як і раніше, безоплатною залишається вакцинація за Календарем щеплень. 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *