Кучерявість листя персика: як і чим лікувати

«Ще кілька тижнів тому персики рясно цвіли, тож очікували доброго урожаю. Але після рясних дощів листя на деревах поздувалося, стало жовто-червоного кольору, скручене «у баранячий ріг». Що робити, не знаю? Варто було нам зробити обробку, як дощ тут же її змивав. На дерева боляче дивитися, листя майже все покрутилося й опадає. Порадьте, чи можна урятувати дерева від цієї напасті? Валентина Г., смт Нова Галещина.»

Ця весна, особливо її середина та кінець, видалася дуже дощовою, тож тепер ми збираємо «урожай» грибкових хвороб у своєму саду. А персик у цьому плані найуразливіший, оскільки «ловить» усі грибкові захворювання: то моніліоз його хоче захопити, то кучерявість листя нападе. І якщо з моніліозом можна упоратися ще ранньою весною, зробивши профілактичне обприскування хорусом і закріпивши результат обприскуванням через два тижні, то з кучерявістю листя на персику все набагато складніше.
На щастя, прогноз погоди обіцяє, що таких рясних дощів уже не буде і потеплішає. А значить, із потеплінням мине і кучерявість листя, адже вона вражає персики тільки у вологу і прохолодну погоду.
Щоб попередити кучерявість персика, проводьте ретельне обприскування бордоською рідиною. Якщо хвороба таки виникла, то потрібно видалити уражене листя (за умови, що його небагато) і забезпечити дереву інтенсивне азотне підживлення для розвитку нового листя.
Кучерявість листя — це захворювання дерев, кущів, викликане грибками роду Тафріна (Taphrina). Іноді кучерявість листя може виникнути через вірусні захворювання, які переносять попелиці або кліщі. Хвороба може вразити усе дерево. Якщо вчасно його не обробити, до початку літа пагони засохнуть, урожай пропаде.
Якщо кучерявість листя торкнулася лише частини дерева, то восени після збору врожаю на дереві формуються бруньки нового врожаю. У цей час спори осідають під лусочками квіткових і листових бруньок і зимують до наступного року. Тому досвідчені садівники рекомендують робити три обробки персика. Перший раз — до розпускання бруньок 3-% бордоською рідиною. Ця обробка дозволяє захистити персик від зараження кучерявістю протягом 30 днів.
Друге обприскування — 0,1-% делані. Обробляти, коли інтенсивно починають розгортатися листочки і на них з’являється кучерявість. Це фунгіцид контактної дії, яка проявляється через дві доби після обробки. Препарат ефективно пригнічує проростання спор, добре прилипає, ефективний під час дощу. Тривалість дії делана — 10-14 днів.
Третє обприскування проводиться у дощову прохолодну погоду у кінці цвітіння фунгіцидом системної дії cкор (0,02-%).
На зиму дерева варто знову обробити 3-5% залізним (мідним) купоросом або 3-5% бордоською рідиною.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *