Вчимося цінувати мирне життя

Із кожним роком віддаляє нас історія від далеких часів війни. Та ми не маємо права забувати тих, хто поліг на фронтах Другої Світової війни, хто загинув від тортур у нацистській неволі та намагався вижити і боротися на окупованій землі, хто здобував Велику Перемогу.

Уся історія нашого народу пов’язана з постійною загрозою іноземного вторгнення, з необхідністю відстоювання своєї свободи і незалежності. Саме про це йшлося на бінарному уроці з історії України та української літератури у 10-А класі, який провели учителі Козельщинського ліцею Т.О.Легка та Л.М.Вірченко. Тема уроку – «Пам’ять про війну чи війна пам’ятей?»
— Чи не найбільший свій чорний і кривавий слід Друга Світова війна залишила в Україні. На плаху війни, у вир якої українці потрапили не з власної волі, було покладено неосяжно велику і яку точно встановити неможливо кількість людських життів її синів і дочок. У цій війні загинуло близько 60 млн. осіб, не кажучи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. В Україні за роки війни втратили життя від 7 до 10 млн. людей. Найчастіше називають цифру у понад 8 млн. осіб загиблих. І це лише прямі безповоротні. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони — святиня нашої пам’яті,— розповідала учитель історії Т.О.Легка.
Наш народ — один із тих, хто втратив неймовірно велику кількість своїх синів і доньок у цій трагедії світового масштабу. Не шкодуючи ані душі, ані тіла, він героїчно та мужньо виборював для світу свободу від нацистських загарбників. Друга Світова війна і виборена в ній Перемога, віддаляючись від нас у часі, не відходять у забуття. Про це нам не дадуть забути подвиги воїнів-земляків, навіки закарбовані у книзі Г.Д.Сердюка «Величний подвиг Козельщинського краю». Зі змістом книги учнів познайомила учитель української мови та літератури Л.М.Вірченко.
Урок було продовжено біля священних місць нашого селища.
«Ми сильні тоді, коли пам’ятаємо. Ми пам’ятаємо — значить перемагаємо!», — промовила Тетяна Олександрівна та запросила вшанувати загиблих хвилиною мовчання.
Висновок уроку зробили самі учні: «Пам’ять про Другу Світову війну завжди буде жити у наших серцях! Ми, молоде покоління, повинні навчитися цінувати мирне життя, адже саме за нього билися на війні наші діди й прадіди. Вічний вогонь Перемоги не повинен згаснути у наших серцях!»

Наталія ІВАШИНА

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *