Чому «доступні ліки» недоступні?

«Останнім часом я не можу отримати ліки, на які мені виписують рецепти як діабетику за програмою «Доступні ліки». З Лутовинівки та Козельщини відряджають людей на Кременчук. Хто їздив у місто, також приїжджає ні з чим. Там аптекарі лише знизують плечима — пільгових препаратів немає і дають номер телефону «гарячої лінії», куди можна звернутися. Дзвонять — не дозвоняться. Я ж узагалі не маю можливості їхати у місто, навіть якщо ліки даватимуть там. Чому так відбувається? Адже по телевізору розповідають, що все в порядку.

Надія СЕРДЮК, пенсіонерка, с.Бреусівка»

На запитання пенсіонерки відповідає головний лікар КНП «Козельщинський ЦПМСД» Козельщинської районної ради Ольга Явтушенко:

За допомогою програми «Доступні ліки» держава забезпечує лікарськими засобами людей, які живуть з серйозними захворюваннями (гіпертонічна хвороба, цукровий діабет та бронхіальна астма).
З 1 квітня Урядова програма «Доступні ліки» працює в адмініструванні Національної служби здоров’я України (далі НСЗУ). Раніше кошти на програму розподілялися на регіональному рівні, а зараз Національна служба здоров’я України виступає єдиним платником у програмі. Це дозволяє не затримувати виплати аптекам. Пацієнти, у свою чергу, отримують необхідні лікарські засоби незалежно від місця проживання, виписки рецепту, в будь-якій аптеці, яка має договір із НСЗУ.
Електронний рецепт виписувати набагато простіше, ніж паперовий. Економія часу для лікаря суттєва. Для пацієнта теж є переваги: можна в телефонному режимі владнати питання виписування рецепту, не стоячи в черзі, або ж записатися на прийом до лікаря через електронний запис. Звичайно, як і у кожного нововведення, є певні тимчасові складнощі, але вони поступово усуваються.
Однією з проблем у системі є відсутність змоги отримати електронний рецепт у лікаря, який перебуває у відпустці чи на лікарняному листі. Але сьогоднішньою найбільшою незручністю для наших пацієнтів є відсутність у Козельщинському районі аптеки, яка б співпрацювала з НСЗУ та відпускала медикаменти за програмою «Доступні ліки». Тож поки що пацієнт змушений шукати аптеку, де можна отримати ліки за електронним рецептом, в інших районах Полтавської області. Якщо він не може зробити це особисто, ліки може отримувати родич або близька людина за допомогою телефону, де є смс-повідомлення з кодом рецептів. Якщо в одній аптеці необхідні ліки відсутні, то необхідно звернутися до іншої. Ця система дозволяє чітко і прозоро контролювати процес лікування пацієнта. Уся інформація доступна для кожного пацієнта на сайті НСЗУ.
На жаль, пацієнти Козельщинського району не зможуть повністю відчути всі переваги урядової програми «Доступні ліки», доки хоча б одна з аптек не укладе договір з НСЗУ.
Важливо! З питання отримання доступних ліків пацієнт має звернутися саме до свого сімейного лікаря. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *