14 червня — всесвітній день донора крові

Донорство приносить користь не тільки тим, хто має потребу
в крові, але і тим, хто її здає.

У нашому районі з року в рік збільшується кількість донорів, які за своє життя більше 40 разів безоплатно здали щоразу по 450 мл крові. Почесними донорами України стали 32 мешканці нашого району, переважна більшість яких медпрацівники: Л.Г.М’якенька, І.Б.Перевознікова, Б.Д.Прохорова, Н.В.Лук’янченко, В.Г.Неборак, Т.М.Шумська, О.М.Матвієць, Л.А.Гвозденко, О.С.Палісіка, В.А.Старушко,Т.С.Удиренко, І.М.Семенюк, І.В.Розова, О.В.Сірецький, М.Ф.Софушкін, В.М.Пінчук, В.І.Маківський, В.П.Щербак та інші. Адміністрація ЦРЛ дуже вдячна цим та іншим постійним донорам. Здоров’я вам, щастя та довгих літ життя!
А чи знаєте ви, що регулярна здача крові зміцнює імунну систему людини, є профілактикою серцево-судинних захворювань, адже позбавляє від надлишку крові, що створює навантаження на серце. Збір крові стимулює людський організм до запуску відновних процесів і відтворення крові, таким чином відбувається омолодження. Так, за даними медичних досліджень, регулярна здача крові збільшує тривалість життя до 7 років.
Донор має більше шансів на виживання при нещасному випадку, оскільки вже адаптований до крововтрати.
Якщо дотримуватися рекомендацій лікаря, то донорство і вам принесе неабияку користь, і стане порятунком для багатьох людей.
Тож якщо ви донор, це означає, що ви здорові. А якщо ви здорові, але ще не донор, — не зволікайте і зробіть усе, щоби ним стати.
Ви можете стати донором крові та подарувати комусь краплинку життя щочетверга з 8.00 до 12.00 у приміщенні хірургічно-гінекологічного відділення (1-й поверх Козельщинської ЦРЛ, кабінет трансфузіології).
Нехай донорство подарує вам відчуття гордості й радості за врятовані життя!

Любов ГВОЗДЕНКО,
головна медична сестра
Козельщинської ЦРЛ

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *