Як тепер виглядає Бреусівська теплиця

Квіти, овочі, екзотичні дерева – що спільного між цими рослинами? А спільним у них є одне майбутнє місце проживання — «Мудра теплиця», а ще — неймовірна цікавість учнів Бреусівської школи, що ж вигідніше у ній вирощувати?

«Було б непогано насіяти квітів — і школу прикрасимо, ще й продати залишиться. А може, краще зробити акцент на вирощуванні розсади овочевих? Якою екзотичною рослиною виділити унікальність розсадника?» — планів і завдань на наступний навчальний рік у юних господарників безліч. Адже нарешті завершилися роботи з відродження парника на території Бреусівської школи. І назву придумали неабияку — «Мудра теплиця»!
— Її збудували ще наприкінці 80-х років, але не використовували вже понад 15 років, — розповідає директор школи Оксана Опришко. — І ось у березні Благодійний фонд «Повір у себе», Українська Академія Лідерства та агропромхолдинг «Астарта-Київ» проводили Майстерню лідерства та проектного менеджменту «Підйом-2019». Там наші учні — Катя Чорна, Катя Павлюк, Аня Стокоз, Альбіна Кукса — виграли кошти (25 тисяч гривень) на власний проект із відновлення занедбаної шкільної теплиці.
Місцеві кажуть, що у селі теперішнє і майбутнє – це земля. І дітей ця теплиця навчить із самого малечку працювати біля землі, вирощувати, піднімати з маленької зернинки щось, щоби воно виросло.  Допоможе кожному відчути власну відповідальність та самостійність. Тож дорослі підтримали і допомогли.
Батьки, учні та працівники школи облаштували територію та підготували її до робіт. Вивезли сміття, переробили саму теплицю. Гарненько прибрали у котельні, що прилягає до неї. Одна з кімнат тепер слугуватиме місцем для зберігання господарського інвентарю. Будівлю діти креативно розмалювали. До 1 вересня планується підвести туди воду, завезти ґрунт, зробити ящики тощо.
А дівчатка вже будують плани на майбутнє: хочуть наступного разу додати до теплиці сонячні батареї. Кажуть, що це дуже корисно й економічно.

Стало
Було

Аж самій захотілося повернутися у дитинство, щоби мати подібні пізнавальні перерви, що чекають з осені бреусівських мудрих школярів: бігати до теплиці, щоб полити рослини, посадити щось новеньке, дивитися, чи вже проросло насіння. Успіхів вам, гарних результатів і високих урожаїв!

Наталія РОМАНЧЕНКО
Фото: www.facebook.com

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *