Cigarettes smoking concept, a 100 Euro bill wrapped around 3 cigarettes.

Сигарети подорожчають, зате пенсії піднімуть, ще й аналізи візьмуть безкоштовно

Соціальні стандарти, пенсії знову ростуть

З 1 липня 2019 року встановлюються нові розміри прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць у сумі 1 936 грн.. Для основних соціальних і демографічних груп населення встановлено такі показники: для дітей віком до 6 років — 1 699 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років — 2 118 грн.; для працездатних осіб — 2 007 грн.; для осіб, які втратили працездатність, — 1 564 грн.. Мінімальна заробітна плата з 1 липня не змінюється.
У зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму до 1564 грн. для осіб, які втратили працездатність, з 1 липня 2019 року будуть перераховані мінімальні пенсії за віком для непрацюючих осіб, мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій; жертвам нацистських переслідувань; особам з інвалідністю внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС; мінімальні пенсії шахтарям; у разі втрати годувальника з числа військовослужбовців; підвищення та надбавки, розмір яких обчислюється у відсотках від прожиткового мінімуму; пенсії за особливі заслуги; державна соціальна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни тощо.
Крім того, перерахуються надбавки донорам, які згідно з Законом України «Про донорство крові та її компонентів» обчислюються в розмірі 10% прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. З 1 липня 2019 року цей показник становитиме 1936 грн..

Не отримав ліцензії на зберігання пального
до 1 липня 2019 року — заплатиш 500 тис. грн. штрафу

Про це повідомляє сайт Всеукраїнської аграрної ради. З 1 липня поточного року суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, оптовий, роздрібний продаж та зберігання пального, повинні отримати ліцензію на таку діяльність. Як зазначила заступник голови ВАР з питань податкової політики Ольга Богданова, аби отримати дану ліцензію, потрібно подати наступні документи: право власності або право на користування земельною ділянкою, де розташований резервуар із паливом; акт введення в експлуатацію та акт готовності об’єкту; дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки і початок експлуатування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
«Однак більшість аграріїв не встигають до 1 липня оформити потрібні документи. Про це свідчить опитування, яке ми провели серед членів ВАР. У ньому взяло участь понад 100 агропідприємств. І практично 97% відповіли, що у них немає повного комплекту документів і вони не зможуть до 1 липня їх отримати», — пояснила Ольга Богданова.
Учасники Всеукраїнської аграрної ради сподіваються на відтермінування штрафних санкцій.
Водночас у Державній фіскальній службі нагадують, що зміни щодо запровадження з 1 липня 2019 року ліцензування були прийняті ще наприкінці 2018 року, а тому у суб’єктів господарювання було достатньо часу для приведення свої документів у відповідність до вимог закону.

Медичне обслуговування: стартує програма «Безкоштовна діагностика»

Зміни у фінансуванні амбулаторної спеціалізованої медичної допомоги почнуться з липня 2019 року зі старту програми «Безкоштовна діагностика».
З цього часу Національна служба здоров’я почне оплачувати аналізи та діагностичні послуги з програми за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» у комунальних поліклініках та поліклінічних відділеннях при лікарнях, а також у приватних діагностичних центрах та лабораторіях. На цю програму в державному бюджеті закладено 2 млрд. грн.. Ці гроші будуть отримувати заклади амбулаторної допомоги, які приєднаються до програми, уклавши угоду з Національною службою здоров’я. Обов’язковою умовою для участі у програмі «Безкоштовна діагностика» є перетворення медзакладів з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства.
Зміна статусу дає медзакладам усі можливості, які мають звичайні підприємства: власні рахунки в банках, гнучкі зарплати, свободу організації роботи за принципом ефективності, а не бюджетних нормативів.

Неприємні новини
для любителів тютюну: сигарети будуть дорожчати

Причина — заплановане в бюджеті країни підвищення акцизів. Акцизи на тютюн зросли ще з 1 січня 2019 року — на 20%, як заплановано Податковим кодексом, а з 1 липня збільшаться ще на 9% — як індексація на інфляцію. За прогнозами компанії Philip Morris Ukraine, якщо виробники повністю «перекладуть» підвищення акцизів на споживачів, після другого підняття акцизів сигарети подорожчають на 2-3 грн. за пачку.

За матеріалами інтернет-джерел: visnuk.com.ua, epravda.com.ua, ukrinform.ua, starkon.city

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *