Гірськими стежинами до майбутнього

14-26 липня школярі Козельщинського району, які перемогли у конкурсі від БО Smart Foundation, відпочивали та навчалися у дитячому таборі на базі еко-курорту «Ізки» у Закарпатській області.

Літо – це не лише період для відпочинку, але й час для осмислення своїх планів та бажань, особливо, якщо незабаром на тебе чекає випуск зі школи та вирішення непростої дилеми, чим займатися далі в житті. За відповідями на ці питання 9 школярів, які пройшли відбір у конкурсі, оголошеному благодійною організацією Миколи Сушка Smart Foundation, вирушили у майже двотижневий дитячий табір у Карпатах.
Головною метою профорієнтаційної програми стало формування мотивації та отримання нових знань, які допоможуть юним учасникам розкрити власний потенціал і визначитися з вибором майбутньої професії. Тренери проекту «Свідома освіта» щодня проводили з дітьми різноманітні заняття, тести, ігри, переглядали мотиваційні фільми та влаштовували творчі майстер-класи (тай-дай, краплетерапія). Завдяки такій навчальній програмі діти могли проявити свої риси характеру та схильності до певних професійних напрямів. По завершенні табору всі також отримали індивідуальні рекомендації щодо розвитку своїх навичок на шляху до майбутньої професії.
Юні мешканці табору не лише старанно навчалися, але й отримували задоволення від насиченої розважальної програми: відвідали водоспад Шипіт, побували на Боржавському хребті, каталися на гірських підйомниках, дізнавалися, як виготовляють сир у сироварні, їздили верхи на гуцульських конях, купалися у басейні, грали у китайський футбол, проводили власний фестиваль Холі.
Учасники табору вже повернулися додому, але враження та емоції не залишають їх і досі.
Анастасія Чернявська, учениця Бреусівської ЗОШ І-ІІІ ступенів:
— Кожен день у нас було по дві пари, на яких ми відкривали та дізнавались багато нового про себе. З нами працювала практичний психолог Ольга, яка проводила різні творчі майстер-класи, ігри та тести. Ми вчилися аналізувати себе та людей. Найбільше запам’яталися конкурси, які нам проводили кожен вечір наші вожаті. Ми і танцювали, і співали, і бігали, насправді, чого ми тільки не робили! Емоції тільки позитивні! Нам допомогли відкритися з іншої сторони та визначитися, яким буде наше майбутнє. 12 днів пролетіли геть непомітно і зовсім не хотілося їхати додому, дуже сумую за тією атмосферою!
Ще у нас був майстер-клас «краплетерапія» (ми малювали за допомогою піпетки), і ми жартома називали це «піпеткотерапією». У нас було завдання вжитися у роль майбутньої професії, то дуже важко було ходити із серйозним обличчям коли тебе спеціально намагаються розсмішити, аби завдання не зарахували. А ще такий цікавий момент: дорогою додому ми вирішили підрахувати приблизну кількість сходинок, яку пройшли за 12 днів, — у нас вийшло майже 7 тисяч сходинок (і це лише вгору!), не знаю чому, але мені здається це круто!

З нею погоджується й учениця Пригарівського ліцею Тетяна Мініч:
— Насправді, це моя перша подорож до Карпат. Дуже сподобалася поїздка до водоспаду Шипіт і верхова їзда, похід на сироварню і катання на фунікульорі. Надзвичайно цікавими були заняття з профорієнтації, це мені допомогло визначитися з професією, знайти себе і розібратися з думками: думаю, найбільше мені підходить роль учителя з української мови та літератури. Я знайшла багато нових друзів не лише серед нашої команди з Козельщини, але й з інших областей. Дуже хочеться з ними ще раз зібратися разом. Щиро дякуємо команді Smart Foundation за таку можливість, за підтримку і допомогу!
Інший учасник профорієнтаційного табору, Богдан Запека з Нової Галещини, вражений красою мальовничих Карпат, написав вірша:
Хмари в Карпатах – наче морозива кульки,
Ваблять до себе: «Богдане, скуштуй, не лінись!»
Безліч смаків ти відчуєш! А хмари все кличуть:
«Друже, по небу із нами скоріше пройдись!» Вітер в Карпатах — наче з полину і меду,
Іноді теплий і ніжний, а іноді – злий!
Іноді грає волоссям і пестить обличчя,
А іноді з ніг він збиває й має присмак гіркий. Дощик в Карпатах – то чарівна загадка природи:
Іноді зливи, на зміну приходить туман.
Поруч із сонцем блукають хмаринки негоди.
Денний прогноз в Закарпатті – звичайний обман. Мій відпочинок – це незабутні моменти
Єднання з природою, друзями. Це просто клас!!!
Гори і хмари, могутні дерева і Шепіт,
В серці моїм завжди знайдеться місце для вас!

Команда Smart Foundation щиро радіє враженням та змінам юних учасників та сподівається, що цей відпочинок для школярів Козельщинського району стане не лише незабутнім моментом у житті, але й поштовхом до подальшого розвитку та участі у різноманітних освітніх проектах.

Анна Глушко

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *