З першого вересня — ціла низка змін

Посадовці вирішили скасувати шкільну форму, натомість вводять обов’язкові світловідбивальні жилети для учнів 1-4 класів, а також вводять вечірню форму навчання.

За даними департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, вже не буде обов’язкової шкільної форми для учнів, які навчаються в закладах середньої загальної освіти. Якщо школа спільно з батьками та учнями прийме рішення, що в закладі є шкільна форма, то вона буде. Якщо ні, то дитина вдягається довільно.
Також з нового навчального року учні молодших класів повинні носити світловідбивальні жилети в темний час доби дорогою в школу і додому. Це дасть можливість зменшити кількість потрапляння учнів у ДТП.
Крім цього, всі школи отримали право, за бажанням, відкривати вечірню форму навчання для школярів.
Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту виконкому Козельщинської селищної ради Олег Кабаченко, коментуючи нововведення галузевого міністерства, зазначив:
— Шкільну форму багато хто вважає пережитком радянських часів. Але, з іншого боку, це зручно, дешево для батьків і не викликає почуття меншовартості у дітей із бідніших родин. Хоча все одно у школі однозначно повинен бути свій дрес-код: світлий верх, темний низ, щоб було видно, що це учень навчального закладу. На це ми й будемо націлювати керівництво шкіл громади. Занадто яскраве чи відкрите вбрання не повинно відволікати дітей від навчального процесу.
Що стосується жилетів, то вони, безумовно, потрібні, якщо діти повертаються у темну пору доби із занять у другу зміну. Але у наших школах немає навчання у вечірню зміну, всі школярі доставляються додому завидна. Тому з цього питання поки що ніяких окремих рішень чи вказівок немає.

Невакциновані без наявності протипоказань діти не зможуть відвідувати садочки і школи

Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України закликають батьків до першого вересня зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення.  Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями.
Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.
Cаме ця норма закону покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.
Якщо ж у дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.
Утім батьки, відмовляючись від вакцинації, мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну. Тобто держава у будь-якому випадку надасть можливість та доступ кожній дитині до шкільної освіти. Адже, як зазначили у відділі освіти, сім’ї, молоді та спорту виконкому Козельщинської селищної ради, — Конституція України гласить, що держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах. Та й Закон «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» ніхто не відміняв.
У свою чергу, головний лікар Козельщинського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Явтушенко повідомила, що починаючи з червня, місцеві медики спільно з освітянами працювали з батьками стосовно питання вакцинації. Хоча ситуація у Козельщинському районі та громаді благополучна: невакцинованими залишилися одиниці, та й ті мають протипоказання через тяжкі захворювання.
— Якщо ж хтось надумає зробити собі чи своїй дитині щеплення, то в наших медичних закладах вакцини є всі і в більш ніж достатній кількості, і якщо вони навіть будуть усі використані, то область теж має достатні резерви, — запевнила Ольга В’ячеславівна. — Зараз батьки почали по-іншому ставитися до щеплень. Коли на початку минулого навчального року я пішла на батьківські збори до школи й почала розказувати про необхідність вакцинації, то на мене буквально налетіли мами-бабусі, кричали… А зараз усі сприймають таку розмову адекватно: батьки нарешті зрозуміли, що без щеплень їхня дитина не потрапить нікуди: ні у табір відпочинку, ні на спортивні змагання, навіть на олімпіади. Тож тенденція пішла на покращення.

При підготовці використано матеріали сайтів topnews.pl.ua, kremen.today

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *