Осінь усьому лік веде — від буденного до вічного…

В Австралії вирують близько 150 природних пожеж, загинули три людини, діє режим надзвичайного стану, згоріли сотні будинків. У Гонконзі через протести проти китайської влади закрили школи та університети, а у лікарнях відмінили не екстрені операції. На півночі Італії сніговий циклон знеструмив десятки тисяч будинків; висота снігового покриву досягає 60 сантиметрів. А ось Венеція потерпає від найбільшої за пів століття повені: під водою опинилося 85% Венеції, загинуло двоє людей. У Сполучених Штатах морози сягнули двадцяти градусів нижче нуля. В Африці почали виробляти джин із додаванням слонячих екскрементів. У Єгипті заборонили дайвінг зі всіх човнів і кораблів, щоби захистити коралові рифи

А у нашому краї готуються до можливих природних катаклізмів, бо ж зима — не за горами. Так, бригада з благоустрою Козельщинської об’єднаної територіальної громади ось уже більше тижня, не покладаючи рук, упорядковують узбіччя й кювети центральної вулиці Підгорівки, яка, водночас, є дорогою державного значення Полтава-Олександрія. Вона перебуває у підпорядкуванні Служби автомобільних доріг України у Полтавській області й у 2017 році була капітально відремонтована і потім — забута. Дотепер її узбіччя заростали бур’янами, засмічувалися різним непотребом. Тож громаді довелося знову брати все у свої руки. Робітники бригади з благоустрою «воюють» з бур’янами, які подекуди сягають людського зросту; прибирають узбіччя від сміття, розуміючи що взимку під час снігопадів це значно полегшить розчищення від снігу дороги і прилеглої до неї території.
У Сушках за рахунок Козельщинської громади відремонтували асфальтове покриття сільських вулиць: центральної — Лесі Українки, а також Кооперативної. Загальна площа відновленого покриття сягає 290 квадратних метрів, вартість – понад 122 тисячі гривень.
У Новій Галещині за рахунок коштів місцевого бюджету встановлюються світильники з енергозберігаючими лампами для освітлення прибудинкових територій багатоповерхівок мікрорайону біофабрики. Тож відтепер мешканці мікрорайону почуватимуться комфортно й упевнено, коли доведеться йти по вулиці темними зимовими вечорами.
Минулого разу я обіцяла повідомити вам, шановні читачі, про нові способи спілкування з редакцією. Тримаю слово і спрямовую ваш погляд на сусідню з моєю колонкою публікацію — там усі подробиці. Слідкуйте за нашими новинами й повідомленнями!
І насамкінець — про близьке, рідне, сокровенне. Сьогодні у всьому світі відзначають гарне сімейне свято — День синів. Багато хто із вас або має сина, або сам є сином. І саме для вас ось ця давня притча, у якій сконцентрувалася народна мудрість, що стосується всього: і виховання, і взаємин батька й синів, і відповідальності перед родиною.
Якось орел переносив через море своїх пташенят. Несе першого і питає: «Чи перенесеш ти мене через море, коли я буду старий і немічний?» — «Перенесу, батьку», — сказав син. І кинув орел сина в море. Несе другого і питає: «Чи перенесеш мене, старого, колись через море?» — «Перенесу», — сказав другий син. І другого сина кинув орел у море. Черга третього. «Чи будеш так само нести мене через море, коли буду старий і немічний?» — «Ні, батьку, тоді я буду переносити своїх дітей через море». І переніс орел третього сина через море…
Тож усім — відчуття міри у вихованні дітей і взаєминах із ними. Умійте вчасно відпустити, не докучайте надмірною опікою, не вимагайте занадто багато — і будете нагороджені. І в будь-яких життєвих ситуаціях залишайтеся з нами, зустрінемося наступної п’ятниці на цьому ж місці.

Надія ЛИТВИН

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *